به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
برخی کمیته های کنگره امریکا اعلام کرده اند که به دلایلی مانند ترس از عملکرد گروه های افراطی در سوریه ارسال کمک نظامی مستقیم به شورشیان سوریه را به تاخیر خواهند انداخت.
کد خبر: ۱۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۸ - 10July 2013

امریکا ارسال کمک نظامی به شورشیان سوریه را به تاخیر می اندازد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از "تودی زمان" ترکیه، اعضا برخی کمیته های اطلاعاتی و روابط خارجی مجلس نمایندگان و سنای امریکا با توجه به عواقب عملکرد گروه های افراطی شورشیان سوریه در صورت در اختیار گرفتن تسلیحات بیشتر اعلام کرده اند که امریکا ارسال کمک نظامی مستقیم به شورشیان سوریه را به تاخیر خواهند انداخت.

هنوز کاخ سفید و وزارت خارجه امریکا هیچ واکنشی به این تصمیم کنگره که در مخالفت با تصمیمات قبلی آنها در این رابطه می باشد، بروز نداده اند.
 
شایان ذکر است، حدود یک ماه گذشته و پس از پیروزی های ارتش سوریه در مقابل شورشیان به ویژه در القصیر، دولت آمریکا با هدف تغییر موازنه قوا در سوریه به نفع شورشیان اعلام کرده بود که ارسال کمک نظامی به شورشیان سوریه را آغاز خواهد کرد، ولی در همان زمان برخی سناتورهای امریکایی مخالفت خود را با دخالت مستقیم امریکا در سوریه اعلام کرده بودند.
 
هر چند دولت امریکا و دیگر نهادها و گروه های سیاسی امریکا همواره از شورشیان سوریه حمایت نموده و تلاش داشته اند تا حد ممکن فشارهایی را علیه دولت مرکزی سوریه وارد نمایند، اما نگرانی برخی اعضای کنگره از آینده سیاسی سوریه با وجود فعالیت جدی گروه های تندرو در این کشور مانند جبهه النصره باعث مخالفت آنها با ارسال کمک نظامی مستقیم به شورشیان شده است؛ چرا که آنها از این موضوع نگران هستند که احتمال دارد این سلاح ها در اختیار گروه های تندرو قرار گرفته و در آینده علیه منافع امریکا در منطقه مورد استفاده قرار گیرند.
برچسب ها: امریکا ، کمک نظامی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها