به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
در راستای بزرگداشت شهیده حجاب و عفاف؛
مسئول نمایندگی بسیج مراغه گفت: روح عاطفی و بزرگ زنان در پرورش اندیشه فرزندان از جایگاه والایی برخوردار است.
کد خبر: ۱۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۳ - 10July 2013

آیین بزرگداشت شهید مروه شروینی در مراغه برگزار شد

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، حجت الاسلام اباصلت فیضی زاده در آیین بزرگذاشت شهیده حجاب و عفاف، مروه شروینی با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب، افزود: برای گسترش عفاف، حجاب و کسب موفقیت در این زمینه باید از نیروهای متهعد و مومن بهره برد.

 

وی با بیان این که پایه اصلی خانواده را زنان تشکیل میدهند، اظهار داشت: روح عاطفی و بزرگ زنان در پرورش اندیشه فرزندان از جایگاه والایی برخوردار است.

مسئول دفتر نمایندگی مراغه افزود: خانواده ستونهای یک جامعه است که هرچه این ستون مستحکمتر باشد، آن جامعه پایدارتر بوده و در رسیدن به اهداف خود موفقتر خواهد بود؛ جامعهای که در آن اگر بانوان با حفظ حجاب ظاهر شوند، آن جامعه با آرامش و امنیت روحی بیشتری میتواند به سوی سعادت و کمال حرکت کند.

وی در ادامه حجاب را از ارزشهای فطری و رعایت آن را موجب تضمین شخصیت انسان دانست و افزود: از این رو اسلام رعایت حجاب را مورد تاکید قرار داده است حجاب به معنی منزوی کردن زن نیست، بلکه موجب پویایی و رشد زنان در همه زمینهها و صیانت ازجایگاه رفیع زن میشود.

حجت الا سلام فیضی زاده عنوان کرد: همچنان که در جنگ نظامی، تا نیروهای مردمی پای کار نیامدند و تا بسیج تشکیل نشد، کاری از پیش نبردیم، در ناتوی فرهنگی نیز مردم باید پای کار بیایند و از ظرفیت آنها استفاده شود.

وی افزود: با تشکیل ستاد مردمی عفاف و حجاب در شهرستان مراغه در واقع فضایی برای کسانی ایجاد کردیم که دغدغه حجاب دارند زیرا هم مسئولان و هم مردم، نسبت به ناتوی فرهنگی به ویژه در زمینه حجاب احساس نگرانی میکنند.

فیضی زاده با تاکید بر اینکه برای پیروزی در تهاجم فرهنگی باید از همه چیز گذشت، افزود: وقتی احساس خطر شود، حاضریم از هزینههای زندگی خود کم کرده و به مقابله با تهاجم فرهنگی بپردازیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره مروه شروینی خاطرنشان کرد: این زن مسلمان، چهار سال پیش به خاطر حجابش در دادگاه آلمان در مقابل چشمان همسر و فرزندش و حاضران در دادگاه با 18 ضربه چاقو به شهادت رسید و این شهادت مظلومانه نشان داد که طرحهای بشردوستانه از سوی مدعیان حقوق بشر، ادعایی بیش نیست.

مسئول نمایندگی بسیج مراغه تاکید کرد: چنین افرادی به خاطر عفاف و حجاب جان خود را از دست دادند و باید به عنوان یک الگو برای زنان مسلمان مطرح شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها