به روز شده در: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
بررسی ابعاد فساد در ارتش رژیم صهیونیستی؛
میزان و سطح فساد در ارتش رژیم صهیونیستی به حدی شدید است که در تحقیقی که در سال های گذشته برنامه دفاع و امنیت انگلیس در زمینه شفافیت بین الملل انجام داده است، حوزه نظامی اسرائیل را در رتبه d قرار داد که این رتبه شامل آن دسته از کشورهایی می شود که به شدت در معرض خطر فساد قرار دارند.
کد خبر: ۱۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۰ - 16July 2013

زنان ابزاری برای سرپوش گذاشتن بر جنایات ارتش اسرائیل/ فساد اخلاقی فقط به ارتش خلاصه نمی شود

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس، در حالی که رژیم صهیونیستی تلاش می کند ارتش خود را به عنوان یکی از اصلی ترین ارکان جامعه خود تقویت کند، این ارتش با معضلات جدی از جمله رعایت نشدن اصول اخلاقی و گسترش فساد و خشونت های داخلی رو به روست که این معضلات آثار منفی بر عملکرد و مشروعیت این ارتش گذاشته است.


بی توجهی به اصول اخلاقی و گسترش فساد، مانند آفتی جامعه صهیونیستی را درمی نوردد، تا جایی که حتی محافل نظامی رژیم اشغالگر که از ارکان این رژیم بشمار می رود، از ناهنجاری های اخلاقی مصون نمانده است. در واقع با توجه به شواهد و آمار منتشر شده می توان گفت حوزه نظامی در اسرائیل به شدت در معرض خطر فساد است و این خطر بیشتر به دلیل نبودن نهاد نظارتی قوی و فقدان اراده در مقابله با فساد است.
 

از نمونه های فساد در ارتش اسرائیل که مشکلات جدی را برای این رژیم ایجاد کرده است می توان به آمار رو به افزایش تجاوز به نظامیان زن در ارتش، سو استفاده از ابزارهای جنسی و سربازان زن این رژیم در مقابله با دشمن و همچنین تاکید بر حضور زنان در ارتش و آشکار کردن جنبه های زنانه برای پنهان کردن جنایات انسانی اشاره داشت که در ادامه به برخی جنبه ها و آمار مرتبط با این موضوعات پرداخته می شود.
 

آمار تجاوز به زنان در ارتش


طبق گزارش های منتشر شده توسط رسانه های اسرائیلی و همچنین برخی رسانه های خارجی طی سال های اخیر شاهد افزایش موارد تجاوز به زنان مشغول به کار در ارتش رژیم صهیونیستی بوده ایم که آمارهای رسمی از افزایش بیش از ۸۰ درصدی موارد گزارش شده آزار و اذیت جنسی در ارتش اسرائیل خبر میدهد.


طبق آماری که توسط روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل منتشر شده بود، تعداد شکایات مربوط به آزار و اذیت جنسی در ارتش اسرائیل، از سال ۲۰۰۷ تاکنون با رشد بیش از ۸۰ درصدی روبرو شده است.


بنا بر این گزارش، تعداد پروندههای جدید آزار و اذیت جنسی در ارتش اسرائیل، در سال ۲۰۱۱ به ۱۴۴ مورد رسیده، در حالی که در سال ۲۰۰۷ تعداد پروندههای مربوط به آزار و اذیت جنسی، ۹۴ مورد بوده است. همچنین تعداد شکایات دریافتی نیز در این رابطه از ۳۱۸ مورد در سال ۲۰۰۷ به ۵۸۳ مورد در سال ۲۰۱۱ رسیده است.

شایان ذکر است که این آمار در مقایسه با سال ۲۰۱۰ نیز افزایش یافته است، به نحوی که تعداد شکایات انجام شده در این زمینه در سال ۲۰۱۰ برابر ۴۸۳ مورد بوده است.
 

یکی از نمونه های این موضوع به پرونده «عاطف زاهر» رئیس واحد نیروی اقلیتها در وزارت دفاع اسرائیل بر می گردد. زاهر افسر بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی است که به بهانه اتمام دروه خدمت اجباری با نمره عالی به دهها دختر جوانی که سه سال دوره خدمت نظامی اجباری خود را زیر دست او گذراندهاند، تجاوز کرده است؛ اما اکنون وی به تجاوز به 9 مورد متهم است؛ زیرا دهها نفر دیگر از ترس به پایان نرسیدن خدمت اجباری آنان سکوت کردهاند.

گفتنی این آمارها در حالی منتشر میشود که اسرائیل مدعی است یکی از بهترین ارتشهای جهان برای زنان، ارتش رژیم صهیونیستی است و همواره تبلیغات وسیعی را در رابطه با جنبه های مثبت فعالیت زنان درارتش خود انجام می دهد.
 
ارائه تصویری متفاوت از ارتش رژیم صهیونیستی

یکی از سیاست های رهبران صهیونیستی تبلیغ گسترده درباره حضور زنان در ارتش اسرائیل برای پنهان کردن جنایات آنها در رابطه با فلسطینیان می باشد. در این رابطه آنها همواره سعی کرده اند تصویری متفاوت از ارتش این کشور برای جهانیان معرفی نمایند و با استفاده از چهره زن ها بر تصورات مخاطبان خود تاثیرگذار باشند.

در همین ارتباط می توان به گزارش یکی از رسانه های امریکایی پرداخت. روزنامه آمریکایی نیویورکتایمز در سال 2009 به بررسی سایتهای ارتش رژیم صهیونیستی پرداخت.
 
بنا بر این گزارش، ارتش اسراییل سعی میکند تا دو چهره از خود نشان دهد. یکی به مخاطب داخلی و دیگری به مخاطب خارجی. به همین دلیل ارتش رژیم صهیونیستی وبسایتی دو زبانه دارد؛ یکی به زبان عبری و دیگری به زبان انگلیسی. نیویورکتایمز در ادامه به دلیل این اقدام رژیم صهیونیستی اشاره کرده و مینویسد: وبسایت انگلیسی زبان ارتش اسرائیل به این دلیل از تصاویر زنها استفاده میکند که بتواند چهره مناسبی از خود روی مخاطب بینالمللی ترسیم کند.

در این رابطه سرکنسول صهیونیستها در نیویورک معتقد است انتشار تصاویر برهنه زنهای ارتش اسراییل در چنین مجلات باعث میشود دنیا چهره جنایتکار و زشت دژخیمان صهیونیستی و مسئله اشغال فلسطین و بمبهای خوشهای را که بر سر مردم غزه فرو میریزد را فراموش کرده و چهرهای دیگری از این رژیم در ذهن خود داشته باشند.

استفاده از سربازهای زن برای جاسوسی
مقامات امنیتی حماس به جوانانی که در نوار غزه زندگی میکنند هشدار دادهاند تا در دام یگان "Karakal" اسراییل که از زنها تشکیل شده است نیفتند.

سربازان زن این یگان، هنگامی که جوانان از شهرهای نزدیک، به مرز نوار غزه نزدیک میشوند با انجام کارهای اغواگرانه آنها را فریب میدهند. در واقع استفاده رژیم صهیونیستی از زنان برای نفوذ میان جوانان عرب و اجرای عملیات های جاسوسی یکی از شیوه های استفاده از زنان در ارتش اسرائیل در سال های اخیر بوده است که استفاده ابزاری از زنان را با گسترش فساد آشکار می کند.

در همین رابطه حضور زنان در شبکه های اینترنتی و ایجاد ارتباط آنها با جوانان عرب نیز از دیگر راهکارهای جاسوسی به شمار می رود. ارتش اسرائیل یگان ویژهای را ایجاد کرده تا سربازان را با جدیدترین ابزار و فناوریها برای زیرنظر گرفتن اوضاع در کشورهای عربی آشنا کند. اطلاعات نظامی اسرائیل از اینترنت و شبکههای اجتماعی فیس بوک و توئیتر، برای آشنا شدن سربازان زن اسرائیلی با جوانان عرب استفاده می کند، تا ارتش اسرائیل بتواند از این راه با این جوانان ارتباط پیدا کند که استفاده از فیس بوک از نمونه های این امر به شمار می رود.

فساد در میان رهبران اسرائیل

موضوع انحراف اخلاقی و جنسی در رژیم صهیونیستی تا اندازهای رواج یافته است که تنها محدود به نظامیان این کشور نمی شود و در بین سران این رژیم نیز رواج پیدا کرده، به گونهای که در یکی از موارد «موشه کاتساو»، رئیس سابق این رژیم نیز به دلیل تجاوز جنسی به کارمندان زن خود، محکوم شده است که به یکی از پروندههای جنجالی در رژیم صهیونیستی تبدیل شد.

همچنین فساد مالی و اخلاقی در بین سران، افسران و نظامیان رژیم صهیونیستی در سالهای گذشته افزایش چشمگیری داشته و باعث شده است تا اعتماد شهروندان اسراییلی به رهبران این رژیم بشدت کاهش یابد. ایهود اولمرت نخست وزیر سابق، موشه کاتساف رییس پیشین، زیپی لیونی وزیر امورخارجه پیشین، "آویگدور لیبرمن" وزیر خارجه، "شلومو بنیزری" وزیر پیشین بهداشت رژیم صهیونیستی از جمله رهبران این رژیم هستند که به فساد مالی و اخلاقی متهم شده اند.
برچسب ها: اسرائیل
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها