به روز شده در: ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۵
حجت‌الاسلام سعیدی:
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: ماه مبارک رمضان یک فرصت طلایی و بی نظیر برای انسان است به گونه ای که اگر دائم شکر خدا کنیم نمی توانیم حق این ماه شریف را ادا کنیم زیرا ترفیعات و مدارج نورانی را می توان از این ماه مبارک به دست آورد.
کد خبر: ۱۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۳ - 20July 2013

کسب ترفیعات و مدارج نورانی از مشخصه اصلی ماه مبارک رمضان است

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران همزمان با سالروز رحلت همسر وفادار و فداکار پیامبر اعظم(ص) حضرت خدیجه(س) در شهرک شهیدمحلاتی با وصف برکات و فضایل ماه مبارک رمضان، به بیان اهمیت روز و شب آن پرداخت و گفت: ساعات و لحظه های این ماه مبارک به سبب ویژگی هایی که دارد، فرصت گرانقدر و استثنایی است که تمام لحظاتش را باید مغتنم شمرد زیرا تنها فرصتی که انسان دارد دنیاست و به برکت ماه رمضان و توجه به آن، می تواند گامهای بلندی برای تقرب به خدای سبحان و سعادت جاودان خود بردارد.


وی افزود: در قرآن، بیش از 80 مورد واژه «خُلد» به کار رفته است و به تعبیر زمخشری، حقیقت ثابتی که هیچ انقطاعی نداشته باشد را«خُلد» می گویند. لذا باید انسان برای ابدیت توشه بردارد.


نماینده ولی فقیه در سپاه، عوالم پنجگانه ایکه انسان طی می کند را برشمرد و اظهارکرد: «عالم ذر»، «جنین»، «دنیا»، «برزخ» و« قیامت» یا همان عالم ابدی ایستگاه هایی است که انسان طی می کند وآدمی هیچ وقت نمی میرد و اگر آگاه باشد و قدر فرصت ها را بداند چه بسا می تواند میلیاردها سال و بلکه تا ابد در ناز و نعمت قرار بگیرد.


نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: فقط در یک ایستگاه برای انسان فرصت و امکان کسب این امتیازات وجود دارد و آن همین ایستگاهی است که امروز آن فرصت بی بدیل و ارزشمند برای ما وجود دارد یعنی همین دنیا، که گفته اند «الدنیا مزرعه الآخره». لذا تا در این دنیا هستیم فرصت داریم و در عالم برزخ فرصت یک ریال صدقه دادن، 2 رکعت نماز و یا دیگر اعمال خیر، وجود ندارد و روز قیامت هم اینگونه است، دنیا محل کِشت و قیامت محل برداشت است.


وی با تشریح اینکه چگونه در زمانی محدود می توان برای بی نهایت زاد و توشه برداشت یادآور شد: ماه مبارک رمضان یک فرصت طلایی و بی نظیر برای انسان است به گونه ای که اگر دائم شکر خدا کنیم نمی توانیم حق این ماه شریف را ادا کنیم زیرا خیلی ترفیعات و مدارج نورانی را می توان از این ماه مبارک به دست آورد.


حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با ذکر روایتی از حضرت علی بن موسی الرضا (ع) که فرموده است "من قرأ فی شهر رمضان آیه من کتاب الله کان کمن ختم القرآن فی غیره من الشهور" یعنی هر کس در ماه رمضان یک آیه از قرآن قرائت کند مثل آن است که یک ختم قرآن در دیگر ماهها کرده است، فرصت های ارزشمند این ماه را برشمرد و از جمله به تلاوت قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: در شب قدر قرائت یک آیه، ثواب 30 هزار ختم قرآن دارد. در روایت است اگر به اندازه 70 پیامبر عمر داشته باشید و به اندازه 70 پیامبر عبادت کنید نمی توانید به اندازه لازم کسب اعمال داشته باشید.


حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با ذکر روایاتی از معصومین(ع) پیرامون اهمیت «نماز»، فرصت های «عبادت»، «دعا» و «توبه» در این ماه، اهمیت شب قدر را یادآور شد و گفت: شب قدر برنامه سال و سرنوشت انسان تعیین می شود و اگر انسان شب قدر را درک کند برابر با یک عمر هشتاد و سه ساله آدمی یعنی هزار ماه است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار