به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
بازیان عنوان کرد؛
مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: احداث 150 هزار مسکن شهری و 200 هزار مسکن روستایی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است.
کد خبر: ۲۲۰۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵ - 07January 2017

به گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، «ابراهیم بازیان» مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد امام خمینی(ره) در نشست شورای اداری استان و مدیران شهرستان‌ها با بیان اینکه یکی از ابعاد توانمندسازی مددجویان، تامین مسکن مناسب برای آنان است، گفت: رویکرد جدید این نهاد، برای تقویت و توانمندسازی خانوارهای تحت پوشش ورود به بحث تامین مسکن برای آنان است.

وی افزود: نقش مسکن و اثر بخشی آن در سطح رفاه و زندگی مردم غیرقابل انکار است، بر همین اساس ضرورت دارد این نیاز با اولویت و فوریت پیگیری و اقدامات لازم برای برطرف شدن مشکلات موجود در استان تهران برای تامین مسکن نیازمندان در نظر گرفته شود.

بازیان با اشاره به اینکه تأمین مسکن خدمتی اثرگذار، ماندگار و موجب توانمندی جامعه هدف کمیته امداد می‌شود، بیان کرد: تامین مسکن در کنار ایجاد اشتغال برای مددجویان موجب می‌شود افراد تحت حمایت با روند مناسب‌تری از پوشش این نهاد خارج شوند.

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد تصریح کرد: از آنجایی که مناسب سازی وضعیت زندگی مددجویان یکی از وظایف ما در این نهاد است، به همین جهت باید تلاش کنیم نیاز انباشته خانواده‌های نیازمند در حوزه مسکن در مدت زمان کوتاه تامین شود تا همزمان بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آنان نیزکاهش یابد.

وی با بیان اینکه احداث 150 هزار مسکن شهری و 200 هزار مسکن روستایی در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است، بیان کرد: طی برنامه ریزی به عمل آمده در تلاش هستیم طی سه سال آینده نیاز اساسی خانوارهای تحت حمایت را مرتفع کنیم و در صدد هستیم تامین مسکن مددجویی را فرا امدادی کنیم و برای تحقق این موضوع ضرورت دارد استاندار، شهردار، بنیاد مسکن و ادارت کل مسکن و شهرسازی با کمیته امداد همگام شوند.

بازیان تصریح کرد: مقاوم‌سازی و بهسازی بافت فرسوده در دستور کار کمیته امداد قرار گرفته است؛ یکی از بحث‌هایی که سال آینده باید در اولویت کاری قرار داشته باشد توجه جدی به تعمیرات مسکن مددجویان است که بخشی از آن‌ها با حمایت خیران قابل رفع است، کمیته امداد مصمم است در یک برنامه سه ساله نیاز اساسی جامعه هدف را مرتفع کند، تا در این حوزه حداقل پشت نوبتی را داشته باشیم.

مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد در ادامه با اشاره به بازدید از پروژه مسکن سازی برای روستاییان قلعه سیمون در اسلامشهر، عنوان کرد: این پروژه الگوی مناسبی از همکاری مابین نهادهای خدمت رسان به نیازمندان محسوب می‌شود که قابل توسعه در سایر استانها نیز است.

انتهای پیام/211
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار