به روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۰
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به جشنواره «موسیقی فجر»؛
«سيدرضا صالحی‌اميری» در پیامی به جشنواره «موسیقی فجر» آورده است: «موسیقی» از مردمی‌ترین جلوه‌های ذوق، خلاقیت و اندیشه اهالی این گستره محسوب می‌شود.
کد خبر: ۲۲۱۴۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴ - 11January 2017

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «سيدرضا صالحی‌اميری» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به سی و دومین جشنواره بین‌المللی «موسیقی فجر» پیام داد.

متن این پیام به شرح زیر است:

فرهنگ و هنر ایران اسلامی سند هویت بخش و شاخص زیست اجتماعی مردم این سرزمین است و در میان هنرهای برآمده از متن این مجموعه، «موسیقی» از مردمی‌ترین جلوه‌های ذوق و خلاقیت و اندیشه اهالی این گستره محسوب می‌شود.

آن چنان که به شایستگی می‌تواند مرزهای مرسوم جغرافیایی را طی کند و پیام انسان مدارانه و فضیلت خواه آیین و مرام جمعی ایرانیان را به جان مشتاقان در اقصی نقاط دنیای امروز برساند.

در این میان، واقعیت ناگزیری هم فرا چشم می‌آید، اینکه در شرایط کنونی ضرورت بهره گیری از زبان تأثیرگذار موسیقی، برای بازگویی مؤلفه‌های فرهنگی و پیوندهای اجتماعی احساس می‌شود. مؤلفه‌هایی مانند امید ونشاط اجتماعی، وفاق، تعامل و سازگاری سایر ضروریات فرهنگی که جهان امروز و مردم ما به ویژه نسل جوان‌مان به آن نیاز مبرم دارند.

در سایه توجه و حمایت هدفمند از گروه‌های پویای هنر موسیقی در گونه‌های مختلف، به ویژه بخش‌های هویت مدار آیینی، مقامی و سنتی و همچنین مؤسسات فعال در این عرصه، می توان در این موقعیت و شرایط نقش مؤثری ایفاد کرد و این مهم چشم اندازی است که همواره مورد تأئید و پشتیبانی دولت تدبیر و امید بوده است.

امید است «سی ودومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر»، فرصت و امکان مناسبی برای مرور و تماشای برداشت‌ها و ارایه‌های موسیقی امروز کشورمان از داشته‌های غنی فرهنگی هنری ایران سربلند، همراه با جلوه‌های امیدبخش هنرمندان جوان، در سایه سار حضور وزین پیشکسوتان مان باشد.

تلاش تمامی هنرمندان، دست اندرکاران و حاضران در صحن این رویداد بزرگ موسیقایی را ارج نهاده و توفیق همگان در دست یابی به افق‌های پیشاروی را از درگاه ایزد متعال، خواستارم.

سيدرضا صالحی اميری

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی

انتهای پیام/121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار