به روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
بعید نیست تاریخ برگزاری مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» به مدت یک هفته به تعویق بیفتد.
کد خبر: ۲۲۱۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷ - 12January 2017
احتمال تعویق یک هفته‌ای مذاکرات صلح سوریه در «آستانه»به گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، تاریخ برگزاری مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» به نتیجه رایزنی‌هایی که این روزها در آنکارا در حال انجام است، بستگی دارد و بعید نیست که زمان برگزاری این مذاکرات به مدت یک هفته به تعویق بیفتد.

یک منبع آگاه از اعضای اپوزیسیون سوریه ضمن اعلام این مطلب به ریانووستی، گفت: همه منتظر نتیجه نشست 3 روزه گروه‌های مسلح در «آنکارا» که قرار است امروز به پایان برسد، هستند.

این منبع افزود: طبق اطلاعات موجود، در مذاکرات صلح سوریه که قرار است در آستانه برگزار شود، تنها گروه‌های مسلح سوری شرکت خواهند کرد نه نیروهای سیاسی، یعنی نمایندگان سیاسی در این مذاکرات حضور ندارند.

به گفته این منبع، هدف اصلی از مذاکرات صلح سوریه در «آستانه» تصویب سند آتش‌بس در این کشور است تا بتوان در پس زمینه این سند، نشست اصلی طرف‌های مخالف سوریه در «ژنو» را ساماندهی کرد. یعنی تصمیم سیاسی نهایی در رابطه با آینده سوریه نه در مذاکرات آستانه بلکه در ژنو به دست خواهد آمد.

این منبع همچنین افزود: قرار است نیروهای سیاسی و نظامی که در مذاکرات آستانه حضور دارند، با ایجاد یک هیات واحد در نشست ژنو نیز شرکت نمایند.
 
منبع: فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها