به روز شده در: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸
حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران:
خطیب نماز جمعه تهران گفت: ملت یکپارچه هستند و با کسانی که با ولایت نساختند، بسیجی را برهنه کرده و کتک زدند و انواع هتاکی ها را به شعائر امام (ره) و انقلاب کردند، هرگز آشتی نخواهند کرد.
کد خبر: ۲۲۷۶۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰ - 17February 2017
مسئولان برای رسیدگی به مشکلات مردم چاره اندیشی کنند/ مردم هرگز با فتنه گران آشتی نمی کنند
به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس،‌ حجت‌‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران ظهر امروز (جمعه 29 بهمن) در خطبه‌های نمازجمعه در مصلای تهران، با بیان اینکه تقوا سپر بلا و سفره برکت است، گفت: تقوا بارش رحمت است. تقوا چراغ پرفروغ جان‌هاست و مایه جذب عنایت حق و از اسباب بصیرت واقعی است. انسان باتقوا کلاه سرش نمی‌رود و فریب دشمن را نمی‌خورد. دوست و دشمن را اشتباه نمی‌گیرد و فریب لبخند غارتگر متظاهر را نمی‌خورد.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی با اشاره به این آیه قرآن که «إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقَانًا» اظهار کرد: «فرقان» همان بصیرت است. انسان با تقوا زمان را می‌شناسد و رسالت خودش را می‌فهمد. در تقوا ابتدا باید انسان خودش را مراقبت کند و تقوا مراقبت از خود است. انسان باید رفتار فردی خود را زیر ذره‌بین قرار دهد و سخنی که خدا را ناراضی می‌کند نباید از زبان ما خارج شود. 

خطیب نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به حضور مردم در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: حضور اعجاب‌انگیز مردم نشان داد که هم منتظر قدوم مبارک امام زمان(عج) هستند و ما آماده‌اند فدای امام زمان(عج) شوند. این راهپیمایی در دهان یاوه‌گویان مشت محکمی بود، لذا به تبعیت از زعیم بزرگوارمان تکلیف ما شکر به بارگاه خداست و مومنان باید سر به آستان خدا بگذارند که خدا این دل و بصیرت را به ما داده است. خدا دل‌های ما را با شهدا، راه شهدا و امام و انقلاب عجین کرده و این جای شکر دارد.

وی با بیان اینکه باید از همدیگر تقدیر و تشکر کنیم که این روحیه و بصیرت را داریم، تأکید کرد: امسال راهپیمایی ما از نظر حضور مردم افزایش چشمگیری داشت و به خصوص شهرستان‌هایی مثل مرکز استان فارس رکورد حضور را زد و مدال‌آور صحنه حضور مردم بود. در یزد، مهاباد و قم نسبت به سال‌های گذشته حضور بسیار زیاد بود.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین صدیقی خاطرنشان کرد: این افزایش حضور مردم درسهایی دارد و معلوم می‌شود خدایی که شما را در انقلاب مقاومت بخشید و از شکنجه و تانک نترسیدید، در خیابانها حضور یافتید، در 8 سال دفاع مقدس حضور داشتید و خسته نشدید و بعد در روز 9 دی آن پیروزی را خلق کرد،  می‌خواهد ما را در دنیا به عنوان برترین مردم عالم معرفی کند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: این حضور حماسی سبب اعتراف دشمنان بود و در هیچ سالی دشمن اعتراف نکرده بود و استقامت ملت آنها را به عقب راند و به عظمت شما اعتراف کرد.

وی با بیان اینکه باید همه بدانند مردم انقلابشان انقلاب فقاهت، ولایت و حسینی است و انقلاب اسلامی با رهبری صاحب ولایت این انقلاب رخ داده است، گفت: اگر مردم حضوری این چنینی دارند معنایش این است که انقلاب را خودمان انجام دادیم و صاحب و نگهبان  وفداییان انقلاب هستیم اما به این معنا نیست که از مسئولین گله مند نیستیم.

حجت‌‌الاسلام و المسلمین صدیقی با بیان اینکه مردم ما با تلخی ها دست و پنچه نرم می‌کنند، خاطرنشان کرد: مسئله گرانی، رکود و شیوع اعتیاد و تبعیض مسائلی است که مردم از مسئولین مطالبه می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه برخی که در فتنه سهم داشتند زبانشان دراز شده و می‌خواهند آشتی ملی را مطرح کنند، تصریح کرد: چه کسی می‌خواهد با چه کسی آشتی کند؟ ملت یکپارچه هستند و با کسانی که با ولایت نساختند و بسیجی را برهنه و کتک زدند، جانبازانی از فتنه 88 در خانه افتاده‌اند و انواع هتاکی ها را به شعائر امام (ره) و انقلاب کردند، هرگز آشتی نخواهند کرد. 

وی با اشاره به صحبتهای مسئول امور اروپا که گفته اگر برجام نبود وقوع جنگ ضروری بود، اظهار کرد: این فریب است و اگر دنیا با ما نمی‌جنگد توان جنگ ندارد. در هشت سال جنگ تحمیلی شرق و غرب با ما جنگیدند. ملت ما تا آخر ایستاده‌اند و عقب نشینی نمی‌کنند و اگر قدرت های دنیا به ما حمله نمی‌کنند بخاطر اقتدار و روحیه دینی ما و حکم جهاد معقول ماست. می‌خواهند افکار ما را به برجامی که خاصیتی نداشت توجه دهند  و از طرفی حواس مسئولین را  از دو جنگ اقتصادی و فرهنگی و اقتصاد مقاومتی که رهبر عزیز ما به مسئولین تفهیم کردند پرت کنند.

حجت‌‌الاسلام و المسلمین صدیقی تأکید کرد: مسئولین واجب است برای ادای دین به مردمی که 22 بهمن آمدند به مشکلات اقتصادی مردم حساسیت نشان دهند و توضیح دهند چه کرده‌اند؟  مردم به سفره شان و به جوانهایی که در خانه هستند، نگاه می‌کنند و باید چاره‌ای اندیشید.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به مردم بحرین که ششمین سال انقلاب را می‌گذرانند، گفت: نه تنها این انقلاب خاموش نشده بلکه مردم بحرین جان به کف گرفته و توصیه می‌کنم حاکمان این کشور راه شاه را نروند. به ملت خودتان احترام کنید. درخواست آنها خواستن  رای است و قطعاً پیروز هستند.

انتهای پیام/ 141

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها