به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۹
یادداشت/ جبار آذین
مجموعه خوب و بامحتوای آرام می‌گیریم، با رساندن شخصیت‌ها و زندگی‌های ناآرام آن‌ها به ساحل امن ایمان و سلامت و رستگاری، یکی از بهترین سریال‌های اجتماعی و خانوادگی تلویزیون را در یادها و خاطره‌ها نشاند.
کد خبر: ۲۲۹۲۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۰ - 27February 2017

گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس- «جبار آذین» منتقد و مدرس سینما در یادداشتی نوشت: سریال ارزشی، خانوادگی و اجتماعی «آرام می‌گیریم» که از همان آغاز پخش، توانست با ورود به میان خانواده‌ها برای خود مخاطبانی یابد و در ادامه، بینندگان میلیونی سیما را با شخصیت‌ها و ماجرا‌های زندگی آن‌ها همراه کند، پس از نمایش فراز و فرود باورپذیر زندگی آدم‌هایی از جنس انسان‌های جامعه امروز، و عبور از مرز ناکامی‌ها و نا آرامی‌ها، اکنون به لحظه‌های دلنشین و آرام زندگی آن‌ها رسیده است.

شخصیت‌سازی‌های نمایشی، پردازش مناسب حوادث و رخدادهای زندگی قهرمانان خاکستری سریال در قالب فیلمنامه‌ای سر پا و دراماتیک، در کنار نقش‌آفرینی و هنرنمایی گروهی از حرفه‌ای‌های سینما و تلویزیون و تصویرسازی‌های هنرمندانه کارگردان، این مجموعه را به عنوان، یک سریال به یادماندنی در کارنامه هنری سازندگان آن و تولیدات رسانه ملی به ثبت رسانده است.

در این مجموعه پرکشش و پرکاراکتر، مخاطب به تماشای نقش ارزش‌ها و ضدارزش‌ها در قوام و استواری انسان‌ها و زندگی‌ها و همچنین فروپاشی آدم‌ها و زندگی‌ها نشست، و با شخصیت‌های متعدد و گوناگون مجموعه از بیراه‌های کج‌باوری و کج‌روی عبور کرد و با رسیدن به مقصد و بالندگی آدم‌ها و ارزش‌ها در کنار آرام می‌گیریم، آرام گرفت.

این سریال که افزون بر روایت داستان موازی چند زندگی و زدودن لایه‌های پنهان افکار و اعمال شخصیت‌های خود، به همت فرهاد گلی در مقام تهیه کننده برای بیان هنری مقابله خیر و شر و ایمان و کفر و رسیدن آدم‌ها به قله‌های انسانیت و معرفت، تهیه و تولیدشده است، توانست بر خلاف آثار مشابه، بدون هرگونه تلخ‌نگری و سیاه‌نمایی، به نمایش تلخی‌ها و شیرینی‌های زندگی انسان‌های قصه خود و سبک زندگی ایرانی اسلامی بپردازد و کاراکترهایش را به منزلگاه بالندگی رساند.

آرام می‌گیریم که با هنر کارگردانی سهرابی به سامان رسیده است، برای نخستین بار در یک سریال تلویزیونی، برگ‌هایی زرین از زندگی سرداران عرصه‌های مقاومت را با بیان و روایتی مقبول به نمایش گذاشت و به معرفی شخصیت و خدمات آن‌ها پرداخت که همین امر و نوآوری بر انبوه مخاطبان این سریال افزود.

مجموعه خوب و بامحتوای آرام می‌گیریم، با رساندن شخصیت‌ها و زندگی‌های ناآرام آن‌ها به ساحل امن ایمان و سلامت و رستگاری، یکی از بهترین سریال‌های اجتماعی و خانوادگی تلویزیون را در یادها و خاطره‌ها نشاند و مخاطب را هم همراه آدم‌های خود و رسانه ملی به آرامش دعوت کرد و آرام گرفت.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار