به روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲
من انقلابی‌ام-215/ زاهدی به دفاع پرس خبر داد؛
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: برای نخستین بار بر اساس ماده 79 برنامه ششم توسعه دولت را مکلف به حمایت از اردوهای زیارتی و راهیان‌نور کردیم.
کد خبر: ۲۳۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵ - 17March 2017
دولت ملزم به حمایت از «راهیان‌نور» شد/ نتیجه راهیان‌نور «جوان انقلابی» است«محمدمهدی زاهدی» رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته مجلس شورای اسلامی در خصوص اردوی معنوی راهیان‌نور اظهار داشت: برای اولین بار در طول دوران پس از دفاع مقدس و آغاز راهیان‌نور ما امسال در برنامه ششم توسعه حکمی را تهیه کردیم که در آن دولت مکلف شده است تا از راهیان‌نور حمایت کند و تسهیلات لازم را در اختیار این اردوها قرار دهد.
 
وی افزود: این کار برای اولین بار توسط بنده در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح شده است. در ماده 79 برنامه ششم توسعه که موضوع آموزش علمی، آموزش عالی و آموزش فناوری در آن مطرح است در ماده 79 و شماره چهار از بند الف آورده‌ایم که توسعه و تسهیل سفرهای فرهنگی دانش‌آموزی به ویژه اردوهای زیارتی و راهیان‌نور انجام شود.
 
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ‌ما ابتدا در این سند آورده‌ایم که دولت مکلف است این فعالیت‌ها را انجام دهد. بنابراین، این 2 متن که در صدر ماده 79 برنامه ششم توسعه است دولت را برای ایجاد تحول در نظام آموزش این اقدامات را انجام دهد.
 
زاهدی با تاکید بر اهمیت حضور دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس بیان کرد: یکی از تکلیف‌هایی که برعهده دولت گذاشته شده است توسعه و تسهیل اردوهای راهیان‌نور است.

وی گفت: وقتی دانش‌آموز، دانشجو، جوان و حتی افراد مُسن در این مکان‌ها حضور پیدا می‌کنند و از مناطق مختلف بازدید به عمل می‌آورند و راویان روایت‌های دفاع مقدس را درباره شهدا، نحوه مقاومت رزمندگان،‌ عرفان، ایثار و معنویاتی که آن‌ها داشته‌اند بیان می‌کنند یک تحول درونی و معنوی در بین دانش‌آموز و جوان ایجاد می‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:‌ نتیجه اردوهای راهیان‌نور تربیت نسل انقلابی تراز انقلاب خواهد بود. نسلی که با وجود تمام کاستی‌ها آرمانخواه و انقلابی پا در عرصه‌های نبرد می‌گذارد. نسلی که برای دفاع از اسلام مرز جغرافیایی قائل نمی‌شود و هرکجا احساس وظیفه کند وارد عمل می‌شود.

انتهای پیام/121
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها