به روز شده در: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۴
من انقلابی‌ام-219/ حجت الاسلام ماندگاری:
مسئول موسسه روایت سیره شهدا گفت: دفاع مقدس سند افتخاری است که سبب بیداری اسلامی شد و بر نویسنده، مبلّغ، هنرمند، سیاستمدار و... تکلیف است این سند افتخار را ترویج دهد.
کد خبر: ۲۳۲۵۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹ - 17March 2017
دفاع مقدس سبب بیداری اسلامی شد/ لزوم ترویج ارزش‌های دفاع مقدس توسط تمامی اقشاربه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، حجت الاسلام و المسلمین «محمد مهدی ماندگاری» مسئول موسسه روایت سیره شهدا با بیان اینکه دفاع مقدس سند افتخار، عزّت، هویت و امنیت ایران اسلامی است، اظهار داشت: هر ملتی به دنبال سند افتخار خود است و هنگامی که این سند را پیدا کرد به عنوان ثروت فرهنگی بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس ثروت ما فقط جنگ و مبارزه نبود بلکه رزمندگان ما به گونه‌ای جنگیدند که تمامی دنیا نتوانستند یک وجب از خاک ایران را به تسخیر خود درآورند.

مسئول موسسه روایت سیره شهدا با اشاره به اینکه امروزه زائرانی از کشور عراق برای بازدید مناطق جنگی می‌آیند، تصریح کرد: جنگ سند افتخاری است که سبب بیداری اسلامی گشته که بر نویسنده، مبلّغ، هنرمند، سیاستمدار و هر کسی که جنگ را متوجه می‌شود تکلیف است این سند افتخار را ترویج دهد.

وی استخراج، واکاوی اعتقادات دینی و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل‌های آینده را به عنوان سه راهکار برای حفظ دفاع مقدس دانست و گفت: ابتدا باید گنجینه دفاع مقدس شناسایی و استخراج شود تا بتوانیم شبهات را پاسخ دهیم.

حجت الاسلام ماندگاری در تشریح راهکار دوم بیان کرد: باید سلول‌های بنیادین این سند افتخار یعنی اعتقادات دینی مورد واکاوی قرار بگیرد که سلول بنیادین این سند معامله با خدا و مبارزه با شیطان است و هنگامی که در این مملکت معامله با پول باشد نتیجه‌اش دست درازی به بیت المال می‌شود ولی اگر با خدا معامله کردیم دیگر این اختلاس‌ها و حقوق‌های نجومی به وجود نمی‌آید.

وی سومین راه برای ماندگاری هشت سال دفاع مقدس به عنوان سند افتخار را انتقال این فرهنگ به نسل آینده دانست و افزود: شهدا قابل تکرار هستند و نباید با آن‌ها معامله اشیای قیمتی شود.

مسئول موسسه روایت سیره شهدا با تاکید بر اینکه دفاع مقدس یک فرهنگسرا است، بیان کرد: فرهنگ همچون هوا می‌باشد که انسان هر لحظه اکسیژن را از آن استشمام می‌کند که اگر این فرهنگ به مدیران، زنان، قشر تحصیل کرده و به هر کس دیگری منتقل شود روحیه‌اش جهادی می‌شود. اگر روحیه جهادی و تفکر بسیجی باشد مملکت هیچ مشکلی نخواهد داشت.

انتهای پیام/
لینک کوتاه: http://dnws.ir/232505
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار