به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
من انقلابی‌ام-243/ سرلشکر باقری در یادمان والفجر هشت مطرح کرد؛
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نمایشگاه توانمندی موشکی سپاه که در یادمان شهدای عملیات والفجر هشت برپا شده است، گفت: هدف از برپایی این نمایشگاه، نمایش باور «ما می‌توانیم» است.
کد خبر: ۲۳۲۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷ - 18March 2017
برپایی نمایشگاه موشکی سپاه در حاشیه اروند نمایش باور «ما می‌توانیم» استبه گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در یادمان شهدای عملیات والفجر هشت در گفت‌وگو با صدا و سیما اظهار داشت: بخشی از توانمندی‌های موشکی سپاه در یادمان شهدای عملیات والفجر هشت به نمایش گذاشته شده است. این موشک‌ها با دقت کمتر از 10 متر، می‌توانند اهداف متخاصم را منهدم کنند.
 
وی افزود: برپایی نمایشگاه توانمندی موشکی با هدف نمایش باور «ما می‌توانیم» است و ما با این باور می‌توانیم سایر مشکلات را نیز حل کنیم.
 
سرلشکر باقری تصریح کرد: در این سفر علاوه بر حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس به بازدید از یادمان‌های شهدا می‌پردازم و خداقوتی به راویان و خادمان عرض خواهم کرد و از زائرانی که در این سرزمین‌ها حضور یافته‌اند تشکر می‌کنم. همچنین با حضور در استان خوزستان، بازدیدی از مواضع دفاعی و خطوط مرزی خواهم داشت و خداقوتی به رزمندگانی که شبانه‌روزی از کشور دفاع می‌کنند و امنیت را برای زندگی ما فراهم می‌سازند، خواهم گفت.
 
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بیان داشت: منطقه عملیاتی اروند یادآور خاطرات یکی از بزرگترین عملیات‌های افتخار آفرین دوران دفاع مقدس یعنی عملیات والفجر 8 که منجر به آزادسازی فاو شد، است، منطقه‌ای که عراق از آن محل دائم شناورهای تجاری و نفتکش‌های ما را در بندر امام خمینی(ره) مورد اصابت موشک‌های خود قرار می‌داد و بدین شکل مسیر صادرات دریایی ما را با اختلال مواجه می‌ساخت؛ لذا این عملیات اهمیت زیادی داشت.
 
وی تصریح کرد: عملیات والفجر هشت در روز 20 بهمن 64 انجام شد و غواص‌ها با فداکاری و اجرایی کردن آموزش‌های یک ساله با غافلگیری توانستند از اروند عبور، مواضع دشمن را فتح کنند و عملیات را با موفقیت به سرانجام برسانند.
 
سرلشکر باقری عنوان داشت: این عملیات 90 روز به طول انجامید و طی آن تلفات زیادی به دشمن تحمیل شد به نحوی که از علل طرح قطعنامه 598 موفقیت رزمندگان در این عملیات بود.
 
وی با اشاره به توان موشکی نیروهای مسلح گفت: موشک‌هایی با توانایی اصابت کمتر از ده متر فاصله به هدف، نمونه‌ای از تسلیحات طراحی شده در داخل است که فنآوری آن در دنیا در اختیار کمتر کشوری قرار دارد و امروز جمهوری اسلامی ایران این توانایی را دارد که این تسلیحات را تولید و مورد استفاده قرار دهد.
 
انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار