به روز شده در: ۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۶
نامه ایران به آژانس اتمی:
ایران در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرده که برجام این کشور را به خروج مازاد آب سنگین خود ملزم نمی‌کند.
کد خبر: ۲۳۲۶۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰ - 18March 2017
برجام ایران را ملزم به خروج آب سنگین مازاد نمی‌کند

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از رویترز، جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید کرده که توافق هسته‌ای این کشور را به خروج مازاد آب سنگین خود ملزم نمی‌کند.

ایران در نامه‌ای به  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که روز پنجشنبه در اختیار کشورهای عضو قرار گرفت و در سایت آژانس نیز منتشر شد این موضوع را مطرح کرد که توافق هسته‌ای تهران را ملزم نمی‌کند آب سنگین مازاد خود را از کشور خارج کند.

در این نامه آمده است: هیچ بخشی در توافق ایران را ملزم نمی‌کند که آب سنگین مازاد خود را که در دسترس بازار بین‌الملل قرار دارد اما هنوز خریداری واقعی برای تحویل آن پیدا نکرده، به خارج از کشور انتقال دهد.

در توافق هسته‌ای عنوان شده که تمام آب سنگین مازاد برای صادرات به بازارهای جهانی طبق قیمتهای بین‌المللی آماده شده و به خریدار بین‌المللی تحویل داده می‌شود.

آمریکا هفته گذشته در بیانیه‌ای به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد: هر مقدار آب سنگین مازاد بیش از ظرفیت 130 تن نباید در داخل ایران باقی بماند.

انتهای پیام/ 151
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار