به روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
من انقلابی‌ام-275/ روایتگری سرلشکر باقری در یادمان شهدای چذابه؛
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دفاع جانانه رزمندگان اسلام در چذابه، نام این منطقه را در تاریخ ملت کشورمان ماندگار کرد.
کد خبر: ۲۳۲۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۴ - 19March 2017
دفاع جانانه رزمندگان «چذابه» را در تاریخ کشور ماندگار کردبه گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در یادمان شهدای چذابه و در جمع کاروان‌های راهیان نور اظهار داشت: چذابه یادآور خاطرات بسیاری از دوران دفاع مقدس است؛ نبردهای سنگینی در این منطقه اتفاق افتاده است.
 
وی ادامه داد: لشکر ۹ زرهی ارتش متجاوز بعثی از طریق چذابه توانست به بستان، سوسنگرد و‌ حمیدیه نفوذ کند که رزمندگان اسلام از ارتش، سپاه، بسیج و... به هر روشی که بود خود را به منطقه رساندند و توانستند طی عملیاتی به اسم طریق القدس در پاییز 1360، منطقه را از لوث متجاوزان بعثی پاکسازی کنند.
 
سرلشکر باقری تصریح کرد: دشمن متجاوز بعثی در دهه فجر 1360 مجددا قصد داشت بستان را تصرف و کام ملت شریفمان را در این دهه تلخ کند که دفاع جانانه در این منطقه نام چذابه را در تاریخ ملت کشورمان ماندگار کرد.
 
وی بیان داشت: دفاع جانانه‌ای که شهدا به یادگار گذاشتند، این است که قدرت ظاهری تاثیری در تغییر سرنوشت نبردها ندارد و باید به خدا اتکا کرد و پشت ولایت فقیه حرکت کرد.
 
سرلشکر باقری در ادامه به بیان خاطره‌ای در رابطه با شهید حسن باقری پرداخت و گفت: شهید باقری زمانی که قرار بود عملیات طریق القدس انجام شود از ناحیه پیشانی و جمجمه مجروح شد و پزشکان استراحت سه ماهه به وی دادند. اواخر بهمن ماه دشمن متجاوز بعثی به چذابه حمله کرد. ما به همراه سرلشکر رشید و‌ جمعی از رزمندگان از ارتش و سپاه در مقری که در یک کیلومتری چذابه بود مستقر بودیم. این مقر پیش از آن مقر تیپ 26 زرهی عراق بود که به تصرف نیروهای خودی در آمده بود.

وی بیان کرد: در پی این حمله، فرماندهان با شهید باقری تماس گرفتند که چذابه در خطر سقوط قرار گرفته است و باید به هر طریقی که امکان دارد به منطقه بیایی و ما به کمک شما نیاز داریم. شهید باقری بعد از 15 روز استراحت با وجود اینکه به خاطر مجروحیت سردرد شدیدی داشت و نمی‌توانست تکان بخورد به منطقه آمد و به فرماندهان کمک‌های مشورتی داد.
 
سرلشکر باقری عنوان کرد: 40 روز بعد از آن دشمن بعثی تپه‌های نبأ یک، دو و سه چذابه را که ارتفاعات مهمی بودند را به اشغال در آورد. قرار شد عملیاتی برای آزادسازی تپه‌های نبأ انجام گیرد که شهید باقری به هر ترتیبی بود خودش لباس رزم بر تن عملیات را فرماندهی کرد و ارتفاعات نبأ به لطف خدا و برکت خون شهدا آزاد شد.
 
 انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار