به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
کاربران پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR مهمترین جمله رهبر معظم انقلاب در سال 95 را انتخاب کردند.
کد خبر: ۲۳۲۷۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳ - 20March 2017
مهمترین جمله امام خامنه‌ای در سال ۹۵ انتخاب شد

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، کاربران پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR با شرکت در نظرسنجی برای انتخاب مهمترین جمله‌ رهبر انقلاب در سال95، در نهایت موضع رهبر انقلاب درباره‌ واکنش کشورمان به هرگونه نقض احتمالی برجام از سوی طرف مقابل را به‌ عنوان مهمترین جمله‌ی ایشان در سال 1395 انتخاب کردند.

در این نظرسنجی که از یکشنبه 22 اسفند تا جمعه 27 اسفند به مدت شش روز در پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، سامانه‌ پیامکی و شبکه‌های اجتماعی مرتبط برگزار شد، حدود 80 هزار نفر از مخاطبان این رسانه شرکت کردند و در نهایت سه جمله‌ رهبر انقلاب حائز بیشترین تعداد آراء گردید:

سومین جمله‌ 95 از نظر نگاه کاربران: خرمشهر‌ها در پیش است

«جوان‌های عزیز! بچه‌های عزیز من! فردا مال شماست، آینده مالِ شماست؛ شما هستید که باید این تاریخ را با عزّتش محفوظ نگه دارید؛ شما هستید که این بارِ مسئولیّت را بردوش دارید؛ خرّمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، [بلکه‌] در یک میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است. البتّه ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد؛ بعکس، آبادانی به دنبال دارد، امّا سختی‌اش بیشتر است.» بیانات رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین (علیه‌السلام) 95/03/03


دومین جمله‌ 95: #مردم_گله‌مندند

«به مسئولین عرض می‌کنم که این حضور مردمی در بیست‌و‌دوّم بهمن را به حساب گلایه نداشتن آنها از فعّالیّت‌های ما مسئولین به حساب نیاورید.

مردم گله‌مندند؛ از بسیاری از چیزهایی که در کشور می‌گذرد، مردم گله‌مندند. مردم با تبعیض میانه‌ای ندارند؛ هر جا تبعیض ببینند، احساس ناراحتی و رنج می‌کنند. هر جا کم‌ کاری ببینند همین‌جور، هرجا بی‌اعتنایی به مشکلات ببینند همین‌جور، هرجا پیش نرفتن کارها را ببینند همین‌جور؛ مردم گله‌مندند.» دیدار مردم آذربایجان شرقی 95/11/27

و اما مهمترین جمله‌ سال 95 از نظر مردم: اگر برجام را پاره کنند، آن‌را آتش می‌زنیم

«ما البتّه برجام را ابتدائاً نقض نخواهیم کرد؛ لکن اگر طرف مقابل نقض کند که حالا همین‌طور این کسانی که نامزد ریاست جمهوری آمریکایند، مدام دارند تهدید میکنند که ما می‌آییم پاره میکنیم، نقض میکنیم، اینها اگر پاره کردند، ما آتش میزنیم.

اینکه حالا نقض نمیکنیم، متّکی است به دستور قرآن: اَوفوا بِالعَهد؛ آنکه اگر آنها نقض کردند، ما هم نقض خواهیم کرد، این هم متّکی است به آیه‌ی قرآن: وَ اِمّا تَخافَنَّ مِن قَومٍ خِیانَةً فَانبِذ اِلَیهِم عَلی‌ سَوآء؛ اگر آن طرف نقض کرد نقض کن. «فَانبِذ» یعنی پرتاب کن طرف خودش، رد کن. بنابراین ما تابع اصول قرآنی هستیم.»

انتهای پیام/ 151


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار