به روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
من انقلابی‌ام-368/ آیت الله اراکی:
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به جنایات‌های سازمان مجاهدین خلق (منافقین) گفت: حکم الهی امام خمینی (ره) درباره مجازات منافقین چشم فتنه را کور کرد.
کد خبر: ۲۳۳۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۳:۱۶ - 28March 2017
حکم الهی امام خمینی(ره) درباره مجازات منافقین چشم فتنه را قطع کردبه گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور، آیت الله «محسن اراکی» دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب در ویژه‌ برنامه‌ای که شب گذشته در معراج الشهدای اهواز برگزار شد، اظهار داشت: کسانی که راه شهدا را ادامه می‌دهند و بر پیمانی که بسته‌اند هستند خداوند به آنان بشارت می‌دهد که خوفی به دل راه ندهید و اندوهگین نیز نباشید چرا که به شهدا می‌پیوندید.
 
وی افزود: به شهادت رسیدن خوبان عالم برای ما حزن انگیز و سنگین است اما این حزن، حزنی نیست که ما را در راهی که هستیم، سست کند.
 
آیت الله اراکی تصریح کرد: اینکه ملتی در برابر دشمن ایستادگی کند و برای دستیابی به اهدافش بهترین‌ها را فدا کند موجب خوشحالی است. از اینکه عزیزانمان را در راه خدا فدا کرده‌ایم احساس عزت و افتخار می‌کنیم و این راه را ادامه خواهیم داد.
 
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب خاطرنشان کرد:‌ اسلام بنای درگیری و جنگ با کشوری را ندارد و پیام اسلام تقوا، عدالت، پاکی و آزادگی است. و طبیعتا عده‌ای ناپاک در برابر این شعارها ساکت نمی‌نشینند و جنگ راه می‌اندازند و در برابر این جنگ باید به دفاع پرداخت. آغازگر جنگ تحمیلی صدام بود و منافقین در کشور اعلام جنگ مسلحانه در شهرها کردند و مردم بی گناه را ترور کردند. ماجرای انفجار حزب جمهوری، شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر و... به وجود آوردند و حکم را نیز خداوند اعلام فرموده است و باید مجازات شوند.
 
وی ادامه داد: یکی از رهبران تشیع انگلیسی اعتراض کرده است که چرا منافق را کشته‌اید؟ این‌ها خود را به نادانی می‌زنند که منافقین هزاران مردم بی گناه را به فجیع‌ترین شکل به شهادت رساندند. قتل منافق یک حُکم قرآنی است البته ولی امر اختیار عفو دارد که در مواقعی در نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت.
 
آیت الله اراکی با اشاره به تصمیمات مهم امام خمینی(ره) در سال‌های پایانی عمر خود اظهار داشت: این تصمیمات الهام گرفته شده بوده است. عزل منتظری و لزوم اجرای حد بر منافقینی که توبه نکردند از جمله این تصمیمات هستند و تعجب از مرحوم منتظری که فقیه بوده، است که چگونه منافقی که محارب بوده و رهبریش برپاست را نباید اعدام کرد؟ حکم الهی امام چشم فتنه را کور کرد.
 
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب با تاکید بر اینکه ما آغازگر جنگ نیستیم؛ اما اگر جنگی از سوی دشمن آغاز شود، مرد جنگیم، تصریح کرد: راهیان نور گواهی‌ ما بر مَرد جنگ بودن است.
 
انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار