به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۱
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات را مکلف به تشکیل شبکه پایش امواج رادیویی کردند.
کد خبر: ۲۳۵۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲ - 18April 2017
شبکه پایش امواج رادیویی تشکیل می‌شود

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 29 فروردین) در جریان بررسی لایحه هوای پاک با تصویب ماده 30 این لایحه با 161 رای موافق موافقت کردند.

در ماده 30 این لایحه سازمان محیط زیست  مکلف شد، با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به جلوگیری از انتشار کلیه امواج غیرمجاز رادیویی، الکترومغناطیسی، پرتوهای یون‌ساز و غیریون‌ساز اقدام و به‌منظور حصول اطمینان از عدم افزایش میزان و شدت امواج و پرتوهای یون‌ساز و غیریو‌ن‌ساز از حدود مجاز تعیین‌شده در هوای آزاد، شبکه پایش مربوط را راه‌اندازی نماید.

اشخاص حقیقی و حقوقی که  حدود مجاز انتشار امواج و پرتوهای موضوع این ماده را رعایت ننمایند، برای اولین‌بار به پنجاه میلیون (50.000.000) تا دویست میلیون (200.000.000) ریال جریمه نقدی محکوم و درصورت تکرار علاوه بر پرداخت حداکثر جریمه نقدی، به ضبط اموال و تجهیزات مرتبط نیز محکوم می‌شوند.

در  تبصره این ماده مقرر شد حدود مجاز انتشار امواج و پرتوهای موضوع این ماده توسط سازمان انرژی اتمی ایران و با همکاری مشترک سازمان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران ظرف مدت شش‌ماه از تاریخ ابلاغ  این قانون تعیین و به تصویب هیئت وزیران برسد.

انتهای پیام/ 151
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار