به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۴
امیر سیاری:
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: امام خمینی (ره) با درایت و هوشمندی، ارتش را ارتش اسلام و انقلاب نامیدند و توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند؛ از این رو آینده انقلاب اسلامی نیز تامین شد.
کد خبر: ۲۳۶۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷ - 18April 2017
تدبیر تاریخی امام در رابطه با «ارتش» موجب ماندگاری «انقلاب» شد
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، آیین تجلیل از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و حماسه آفرینان ناوشکن‌های سهند و سبلان و ناو موشک‌انداز جوشن با حضور امیر دریادار «حبیب الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش در ستاد این نیرو برگزار شد.
 
امیر سیاری در این مراسم بیان داشت: انقلاب اسلامی در مقابل زورگویی‌های شرق و غرب قد علم کرد و شعار «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را سر داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: شرق و غرب که نمی‌توانستند انقلاب اسلامی و صدور آن را ببینند، بر این شدند تا انقلاب اسلامی را زمین‌گیر کنند و شکست دهند. بدین منظور بازوی دفاعی و سپر انقلاب اسلامی که ارتش بود را با نفوذ عناصر خود فروخته و با شعار انحلال، تلاش بر نابودی آن گذاشتند اما امام خمینی(ره) با درایت و هوشیاری، ارتش را ارتش اسلام و انقلاب نامیدند و مانع از این اقدام دشمنان شدند. این اقدام باعث شد که آینده انقلاب نیز تامین بشود.
 
امیر سیاری عنوان کرد: ارتش همانگونه که در ناآرامی‌های غرب کشور، دفاع مقدس و پس از جنگ تحمیلی در دفاع و آبادانی کشور مشارکتی فعال داشته است، امروز نیز در صحنه‌ها حضور دارد تا دشمنی چشم طمع به کشورمان نداشته باشد.
 
وی در ادامه با اشاره به حماسه 29 فروردین سال 68، گفت: استکبار به دنبال تسلط بر خلیج فارس و آسیب‌زدن به سکوهای نفتی و کشتیرانی ایران بود. لذا دریادلان نیروی دریایی ارتش در نبردی نابرابر در برابر ناوهای آمریکایی‌ ایستادند و ضربه محکمی به آنان وارد کردند و انقلابی بودن خود را نشان دادند.
 
فرمانده نداجا ادامه داد: این عزیزان در ماه مبارک رمضان و با زبان روزه در آب‌های گرم خلیج فارس به نبرد پرداختند و اگر امروز می‌گوییم که راه ما راه امام حسین(ع) است و شعار نیروی دریایی نیز می‌باشد به این دلیل است که در آن زمان این موضوع را نشان دادیم. کسانی که در این ناوها شهید شدند، زمانی که با هشدار نیروهای امریکایی مواجه شدند کشتی را ترک نکردند و با اینکه می‌دانستند شهید می‌شوند، ایستادند و از عزت و شرف ایران اسلامی دفاع کردند.
 
امیر سیاری در پایان خاطرنشان کرد: بزرگترین توفیق امروز نیروی دریایی ارتش این است که ادامه دهنده راه شهیدان هستیم و به همت جوانان، نیروی دریایی در آب‌های آزاد جهان حضور دارد و با قدرت در برابر تهدیدات ایستاده است. هفته گذشته سه ناو گروه جداگانه در پاکستان، قزاقستان و عمان قدرت نیروی دریایی را نشان دادند و پیام صلح و دوستی ایران را به این کشورها ابلاغ کردند.
 
انتهای پیام/241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار