به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۱
با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانین منسوخ شده در دستگاه‌های اجرایی و قوه قضائیه را تنقیح کردند.
کد خبر: ۲۳۶۱۴۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷ - 19April 2017
قوانین منسوخ شده مالیاتی تنقیح شد

به گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 30 فروردین) در جریان بررسی طرح تنقیح قوانین مالیاتی کشور با 151 رأی موافق،‌ 16 رأی مخالف، 6 رأی ممتنع از مجموع 203 نماینده حاضر در صحن علنی کلیات این طرح را تصویب کردند.

همچنین نمایندگان ماده واحده این طرح را که در آن ذکر شده بود به موجب این قانون احکام مالیاتی قوانین به شرح پیوست لغو می‌شود و در تبصره آن آمده بود: متن منقح موضوع این قانون براساس بند ی (5-1) ماده 3 قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور مصوب 1389/3/25 جهت انتشار به روزنامه رسمی ارسال می‌شود و همچنین در تبصره 2 آن آمده بود فهرست قوانین منقضی و منسوخ صریح به زمینه این قانون اعلام می‌شود را با 157 رأی موافق، 13 رأی مخالف، 4 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس تصویب کردند.

پس از تصویب این طرح علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: تصویب این طرح نشانگر این است که اراده مجلس بر حل و فصل یکی از مسائل مهم کشور بود.

وی ادامه داد: قوانین انبوه منسوخ شده‌ای وجود دارد که با توجه به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی و تولید ملی و اشتغال باید از چرخه خارج می‌شدند که این یک گام مهم بود.

رئیس مجلس تصریح کرد: قوانینی که در دستگاه‌های اجرایی و قوه قضائیه منسوخ شده بود باید روشن و شفاف‌سازی می‌کردیم که معاونت قوانین این کار را انجام داد.

لاریجانی با تاکید بر اینکه معاونت قوانین مجلس باید به وظایف خود عمل و آن را به سرانجام برساند، گفت: معاونت قوانین کار خود را با سرعت بیشتری دنبال کند.

انتهای پیام/ 151
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار