به روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
مریم مجتهدزاده خبر داد؛
رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: این سازمان با مشارکت ستاد مرکزی راهیان نور از دختران تحول یافته در سرزمین نور تجلیل خواهد کرد.
کد خبر: ۲۳۶۱۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴ - 19April 2017

مشارکت ستاد راهیان نور در برگزاری همایش «حس پروانگی»به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، نشست هماندیشی با موضوع برگزاری اولین همایش«حس پروانگی» با محوریت دخترانی که در فرآیند اردوهای راهیان نور تاثیرات مثبت پذیرفتهاند؛ در ستاد مرکزی راهیان نور کشور برگزار شد.

در این نشست «مریم مجتهدزاده» رییس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با تاکید بر اهمیت نشر فرهنگ جهاد و مقاومت و بهرهبرداری از مولفه‌های سبک زندگی جهادی در راستای تقویت سبک زندگی ایرانی اسلامی و نیز با توجه به تاثیرات اردوهای راهیان نور بر اقشار مختلف جامعه به ویژه نسل نوجوان و جوان با اشاره به تاکیدات متعدد مقام معظم رهبری برای استفاده از فناوری توانمند راهیان نور در راستای بهرهبرداری از گنجینه ارزشمند دفاع مقدس، از تدوین طرح برگزاری همایشی به منظور تجلیل از دخترانی که در جریان اردوهای راهیان نور تاثیرات مثبتی پذیرفته‌اند، با مشارکت ستاد مرکزی راهیان نور کشور خبر داد.

وی افزود: برای تقویت و استمرار آثار این اردوها و نیز تشویق مشارکت فرهنگی و اجتماعی جامعه هدف در فعالیت‌های مرتبط با فرهنگ دفاع مقدس و نیز سایر امور مرتبط با فرهنگ انقلاب اسلامی پیشنهاد تاسیس کانونی ملی برای این افراد همراه با ارتباط مستمر ایشان با یکدیگر و نیز صاحبنظران حوزه جهاد و حماسه، از سوی این سازمان ارائه میشود.

وی همچنین برای غنای بیشتر برنامههای فرهنگی در حوزه دفاع مقدس و با توجه به تجربیات بسیار ارزشمند مجموعه ستاد مرکزی راهیان نور، ضرورت مشارکت و هماندیشی کلیهی دغدغهمندان این حوزه را امری ضروری دانست.

در این نشست همچنین سردار «نادر ادیبی» دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اثر گذاری سریع و عمیق راهیان نور بر فرهنگ عمومی مثبت کشور، اظهار داشت: ما باید نشان دهیم راهیان نور در احیای ارزشهای انقلاب نقش اساسی دارد و مسئلهای که باعث زنده نگه داشتن جریان معنوی کشور در مقابل سیاه نماییهای فرهنگی میشود همین موضوع است.

وی با اشاره به اهداف مورد توجه در راهیان نور خاطر نشان ساخت: سفر به سرزمین نور صرفاً اعلام تاریخ جنگ نیست بلکه یکی از برنامه‌ها، ترویج و تبیین سبک زندگی اسلامی – ایرانی است که مسافران این مکان مقدس میتوانند به صورت ملموس و عینی آن را درک و تجربه کنند.

ادیبی اضافه کرد: نزدیک ترین کانال برای رسیدن به خدا مسیر دفاع مقدس و شهدا است و این کانال بسیار کوتاه و سهل الوصول است.

وی ادامه داد: به دلیل جریانات فرهنگی منفی دشمن اعلام حقانیت نظام و شهدا سخت و طولانی می‌شودکه جریان راهیان نور در یک دوره کوتاه میتواند مسیر ما را برای رسیدن به ترویج فرهنگ خودی نزدیک‌تر کنند.

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: همایش حس پروانگی میخواهد این جریان ایجاد شده را در دامنه وسیعی دنبال کرده و دیدگاههای زائران سرزمین نور را تقویت کند.

ادیبی در پایان عنوان کرد: امیدوارم این همایش بتواند از تلاش دختران راهیان نور تجلیل کرده و با انعکاس مطلوب و مؤثر واقعیات دوران دفاع مقدس توسط زائران سرزمین نور با روشن نگه داشتن مسیر همیشه تابناک راه شهادت و ایثار نوید بخش کمال معنویت برای نسلهای متمادی باشد.

در این نشست سرتیپ دوم پاسدار «نادر ادیبی» دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور، «مریم مجتهد زاده» رییس سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس، «سرهنگ پوریان» معاون فرهنگی و هنری ستاد و مهندس مطلق، معاون زائرین و خادمین مرکزی راهیان نور، «مریم ارشدی» مدیر روابط عمومی و بین الملل، «مریم شادی» مدیر پژوهش و اسناد و «معصومه نادری پارسا» مدیر فرهنگی سازمان نشر آثار و ارزشهای مشارکت زنان در دفاع مقدس حضور داشتند.

در پایان این نشست مقرر شد، مراحل برنامه‌ریزی و اجرای طرح توسط کمیته های تخصصی این همایش با بهرهمندی از ظرفیت دستگاه ها و سازمان های متولی امور فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/ 131

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار