به روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲
عسکری:
اعضای بنیاد علمی و فرهنگی علامه شهید «مرتضی مطهری» و نمایندگان دستگاه‌ها و نهادهای مختلف عضو این ستاد با حضور در سازمان صداوسیما با رئیس رسانه ملی دیدار کردند.
کد خبر: ۲۳۶۲۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۱ - 19April 2017
به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، دکتر «علی‌عسکری»، رئیس رسانه ملی در این دیدار با اشاره به جایگاه ویژه و شخصیت بی‌نظیر شهید مطهری گفت: عشق و علاقه حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب به استاد شهید «مرتضی مطهری» و آراء و اندیشه‌های آن شهید بزرگوار نشانگر نقش بی‌بدیل آن شخصیت در شکل‌گیری انقلاب و بسط و گسترش ایدئولوژی اسلامی است.

رئیس سازمان صدا و سیما با تشریح اوضاع دوران ستم‌شاهی و نیز اوایل انقلاب و تحرکات گسترده جریانات مختلف فکری و فرهنگی به‌ویژه گروهک‌های ضد انقلاب و جریانات التقاطی، افزود: نقش استاد مطهری در معرفی اسلام حقیقی در آن شرایط سخت و بحرانی، بسیار تعیین‌کننده بود و اندیشه‌ها و افکار ایشان که در سخنرانی‌ها و آثارش تجلی می‌یافت، نقشه راه جوانان و انقلابیون و متدینین بود.

وی گفت: اندیشه‌های ناب و سترگ شهید مطهری (ره) در پاسخ به شبهات و تحریفات دینی، زمینه‌های ساخت بنیان‌های اعتقادی جامعه اسلامی را مرتفع ساخت و به مثابه یک حقیقت همیشه جاری برای همه نسل‌ها و دوران‌ها ماندگار ماند.

دکتر عسکری در بخش دیگری از سخنان خود به آثار ارزشمند شهید مطهری (ره) اشاره و تاکید کرد: همه آثار آن شهید بزرگوار که نشان‌دهنده عمق تفکر و اندیشه ایشان است در قبل و بعد از انقلاب اثرگذار بود و در آینده نیز اثرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: گروهک فرقان به عنوان یک جریان افراطی وابسته، به مبارزه با افکاراین شهید پرداختند و سرانجام به دلیل ضعف در مقابله با افکار نافذ و برهان قاطع ایشان در دفاع از حقیقت اسلام، مجبور به ترور وی شدند.

رئیس رسانه ملی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن زمینه مناسب برای نشر افکار و آرای شهید مطهری گفت: باید زمینه بهره‌گیری بیشتر جوانان و نوجوانان را از آثار استاد مطهری فراهم کنیم و در این مسیر باید با برنامه‌ریزی مناسب از ظرفیت‌های رسانه ملی برای نشر آرای آن شهید استفاده کرد.

رئیس سازمان صدا و سیما مطهری را فیلسوف و اندیشمند همیشه زنده معرفی کرد و آثار وی را قابل استفاده برای همه دوره‌ها برشمرد و افزود: باید تلاش کرد تا جامعه از این چشمه فیاض علم و معرفت سیراب و اندیشه‌های ناب این متفکر در عرصه‌های مختلف به خوبی تبیین و تشریح شود.

وی بر توجه ویژه به آثار شهید «مطهری» به عنوان خوراک فکری و فرهنگی جامعه به ویژه در موضوع فطرت انسان و اسلام شناسی تاکید و تصریح کرد: هیچ‌کس به اندازه شهید مطهری در این موضوعات کار نکرده است و هیچ دوره تاریخی به اندازه امروز نیازمند بازخوانی و بازشنوایی این آراء و تفکرات نیست.

علی مطهری نیز در این نشست در سخنانی ضمن قدردانی از رئیس رسانه ملی برای تشکیل این جلسه، از توجه ویژه صداوسیما به نشر آثار شهید مطهری در جامعه قدردانی کرد.

فرزند شهید مطهری و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آثار متعدد این شهید در موضوعات مختلف گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب آثار شهید «مطهری» مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی است و لذا بازخوانی اندیشه او پرداختن به این آثار نباید محدود به ایام شهادت ایشان باشد.

وی افزود: موضوع شهید «مطهری» موضوع یک شخص نیست، بلکه موضوع یک تفکر است و همه ما باید برای زنده نگه‌داشتن این تفکر تلاش کنیم.

علی مطهری با اشاره به مراحل چاپ دو کتاب جدید از شهید مطهری گفت: جلد ۱۵ یادداشت‌های شهید مطهری و نیز کتاب شناخت از نظر قرآن این استاد شهید از سوی بنیاد در دست چاپ است تا در اختیار علاقه‌مندان آثار ایشان قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار