به روز شده در: ۰۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۰
محقق و پژوهشگر کشورمان از گردآوری اطلاعات برای کتابی جامع درباره شهدا و خلبانان نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس خبر داد.
کد خبر: ۲۳۶۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۱ - 21April 2017
کتابی جامع درباره شهدای نیروی هوایی تدوین می‌شودبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس،‌ محمد معما محقق و پژوهشگر گفت: در حال جمع‌آوری اطلاعات و مستندات برای تهیه کتابی درباره شهدا و خلبانان نیروی هوایی در سال‌های دفاع مقدس هستم و فکر می‌کنم این کار فعلا و تا مدت زیادی ادامه داشته باشد.

وی درباره چگونگی تدوین مطالب کتاب مورد نظرش گفت: نظر من بر روزمحور بودن مطالب است. چون امکان دارد دسته بندی با توجه به جنگنده‌های عملیاتی و فعال در جنگ، موجب دلخوری و گلایه شود و مثلا گفته شود شما از جنگنده F۵ شروع کردید مگر ما در جنگ F۴ نداشتیم؟ یا مثلا بگویند چرا از خلبان های هواپیماهای هرکولس شروع نکردید؟ بنابراین سعی دارم مطالب را با رویکرد روزنگارانه جلو ببرم.

این محقق در ادامه گفت: به نظرم ادامه تحقیقات برای مطالب کتاب، حداقل تا یک سال و نیم طول بکشد و تازه پس از آن به مرحله نگارش برسم. در مجموع، فکر نمی کنم به اتمام رسیدن فرایند تولید این کتاب، زودتر از سه سال دیگر به نتیجه برسد.

از محمد معما پیش از این کتاب‌های «نبرد در آسمان» و «غرش رعد» شامل زندگینامه سرتیپ خلبان فضل الله جاویدنیا و خاطرات امیر سرتیپ خلبان عبدالحمید نجفی چاپ شده است.
 
منبع: مهر
لینک کوتاه: http://dnws.ir/236414
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها