به روز شده در: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
کتاب «نردبان آسمان» در آستانه مبعث پیامبر اسلام(ص) در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.
کد خبر: ۲۳۶۴۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷ - 21April 2017
کتاب «نردبان آسمان» در نماز جمعه معرفی شدبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، حتماً شما هم تجربه‌اش را داشته‌اید؛ تجربه اینکه با خودتان یا شاید با دیگری، یا گاهی با خدا قراری بگذارید. این جور وقت‌ها، به اصطلاح آدم سرش برود، قول و قرارش نمی‌رود.
 
پیامبر اکرم(ص) هم در تمام ابعاد زندگی‌شان به اصول ثابتی پایبند بودند و این اصول مثل قراری بود بین ایشان و خدای متعال. رسول مهربانی چه در زندگی خصوصی و فردی چه در ارتباط با خدا و بندگی او و چه در حضور اجتماعی و تعامل با دیگران، همیشه تمام و کمال پای این اصول می‌ایستادند.
 
این اصول یا قرارها همچون پله‌های رشد و تعالی باعث می‌شد پیامبر خدا همیشه در قله انسانیت و بندگی باقی بمانند. حالا ما هم می‌خواهیم با این قرارها و اصول ایشان آشنا شویم و برای بالارفتن از این پلّکان آسمانی، تمرین کنیم.

کتاب «نردبان آسمان» این پله‌های طلایی را از لا‌به‌لای سیره کاربردی پیامبر اعظم(ص) برای ما ترسیم می‌کند؛ همان کسی که در قرآن به عنوان اسوه حسنه معرفی شده است. لیلا غلام‌زاده نطنزی، نویسنده کتاب، با بیانی ساده و روان، در قالب پله‌هایی چندگانه، ابتدا به قرار و مدارهای پیامبر اکرم(ص) در لحظه‌لحظه زندگی شخصی و بعد در رابطه ایشان با خدا پرداخته و سپس دست مخاطب خود را گرفته و پابه‌پای پیامبر رحمت، در میان جامعه سیر کرده و سبک زندگی نبوی را در رابطه با دیگران به تماشا نشسته است.
 
البته این پله‌های طلایی با تمام جذابیتی که دارند، فقط در حکم یک سرنخ است برای کسانی که تمایل دارند رشته زندگی‌شان به رشتۀ زندگی پیامبر خاتم گره بخورد، تا به برکت آن وجود عزیز و نورانی، پله‌پله تا ملاقات خدا را طی کنند.

بر خلاف برخی افرادی که در نقاطی از جهان سعی می‌کنند تصویری نادرست از اسلام و پیامبر مهربان آن به تصویر بکشند، کتاب «نردبان آسمان» سعی کرده در ذیل عناوین متنوع، تصویری واقعی و درست از زندگی فردی، اجتماعی و معنوی آن اسوه حسنه ارائه دهد و به خوبی هم از عهده آن برآمده است.
 
فصل‌بندی‌های مناسب، موضوعات کاربردی و حجم کم مطالب هر بخش، در کنار بیانی جذاب و دلنشین، مطالعه «نردبان آسمان» را در فرصت‌های کوتاه برای هر سطحی از مخاطب میسّر کرده تا خواننده‌ای که عادت زیادی به مطالعه ندارد هم بتواند از لذت مطالعه این کتاب بهره مناسب را ببرد و گام به گام، شیوه درست زندگی در دنیای امروز را از سبک زندگی رسول مهربانی بیاموزد.

این کتاب در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.
 
منبع: تسنیم
لینک کوتاه: http://dnws.ir/236432
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها