به روز شده در: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
رزمندگان نُجَباء که از روز جمعه حملات خود به شهر القیروان را از محور جنوبی آغاز کرده‌اند؛ توانستند مناطق بسیاری را آزاد کنند.
کد خبر: ۲۳۹۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰ - 17May 2017
به گزارش گروه بین‌الملل دفاع پرس به نقل از دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران، رزمندگان مقاومت اسلامی نُجَباء طی روزهای اخیر توانستند مناطق جنوبی شهر «القیروان» را از لوث وجود تروریست‌های تکفیری داعش پاک کنند.

در این عملیات که با نام «محمد رسول الله 2» و از روز جمعه 22 اردیبهشت با همکاری سایر گروه‌های مقاومت در چهار محور آغاز شد؛ روستاهای مهمی از جمله «کرکش»، «السطان» و «ثري الکراح» در نخستین ساعات درگیری‌ به نفع مقاومت سقوط کرد و پاکسازی خانه به خانه آن نیز صورت پذیرفت.

همچنین یگان موشکی مقاومت اسلامی نُجَباء یک دستگاه خودروی تویوتای متعلق به عناصر داعش که قصد انفجار انتحاری داشت را منهدم کرد که هر دو سرنشین آن در دم به هلاکت رسیدند.

با توجه به روند پیشروی‌های صورت گرفته، پیش‌بینی می‌شود که رزمندگان سازمان بسیج مردمی (حشد شعبی) عراق در روزهای آتی به شهر القیروان رسیده و سپس عملیات آزادسازی این شهر را کلید بزنند.

گفتنی است، اکنون «القیروان» پس از موصل و تلعفر، به بزرگترین اتاق عملیات داعش تبدیل شده است. همچنین این شهر استراتژیک، موصل و تلعفر را به مرزهای سوریه متصل می‌کند که با پاکسازی این شهر، فشاری بیشتری به تروریست‌های محاصره شده در تعلعفر وارد می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار