به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
رویترز:
گروه‌های مسلح معارض سوری به رویترز گفته‌اند که آمریکا فعالیت‌های خود در اطراف پایگاه «التنف» را افزایش داده است.
کد خبر: ۲۴۳۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۱ - 14June 2017
به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، خبرگزاری «رویترز» روز (چهارشنبه) به نقل از منابع محلی از گسترش حضور نیروهای آمریکایی در مرز سوریه و عراق خبر داده است.

نیروهای آمریکایی از سال گذشته در گذرگاه راهبردی «التنف» سوریه در نزدیکی مرز عراق مستقر شده‌اند و از معارضین مسلح پشتیبانی مستقیم نظامی می‌کنند.

آمریکا در هفته‌های گذشته چند بار نیروهای وابسته به ارتش سوریه را که در تلاش هستند تا اراضی نزدیک به این منطقه را از گروه تروریستی داعش بازپس بگیرند، هدف حمله قرار داده است.

واشنگتن در تلاش است تا مناطق آزاد شده در این منطقه، در اختیار گروه‌های مسلح مورد حمایت آمریکا قرار گیرد.

«ابو اسیر»، سخنگوی گروه «مغاویر الثوره» که مستقیما در این منطقه مورد حمایت نظامی آمریکا قرار دارد، به رویترز گفته است که بخشی از نیروهای آمریکایی مستقر در تنف، در حال ایجاد پایگاهی جدید در منطقه «زکف» واقع در 60 تا 70 کیلومتری شمال شرق تنف هستند.

سرهنگ «رایان دیلون» سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا در سوریه و عراق، ایجاد پایگاه ثانوی را رد کرده، اما گفته گاهی نیروهای آمریکایی برای گشت‌زنی به همراه گروه‌های مسلح به مناطق خارج از تنف می‌روند و گاهی این مأموریت‌ها چند روز یا چند هفته طول می‌کشد.

با وجود انکار «دیلون»، ابو اسیر می‌گوید نیروهای آمریکایی در حال حاضر تا شعاع ۱۰۰ کیلومتری تنف فعالیت دارند و شمار بیشتری از نیروهای ویژه آمریکایی وارد دو پایگاه تنف و زکف شده‌اند. به گفته وی، آمریکا همچنین تسلیحات بیشتری در اختیار گروه‌های مسلح معارض قرار داده است.

او گفته است: «ماه‌هاست که در مورد ساخت این پایگاه بحث هست، اما اکنون این یک پایگاه رسمی است. این پایگاه ساخته شده و گسترش یافته و به امید خدا در چند روز آینده مانند پایگاه تنف خواهد بود».

معارضین ویدئوهایی را هم از انتقال تجهیزات ارتش آمریکا به پایگاه تازه‌ساز، در اختیار رویترز قرار داده‌اند.

به نوشته رویترز معارضین پایگاه دوم را «خط مقدم نخست در دفاع» در برابر نیروهای وابسته به ارتش سوریه توصیف کرده‌اند. این خبرگزاری همچنین نوشته است که آمریکا در تلاش است تا اراضی بیشتری را در این منطقه تحت تصرف درآورده و به سمت دیرالزور حرکت کند.

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار