به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۰۲
سرلشکر باقری:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نظام سلطه فعلاً توان درگیری با ما را ندارد و البته ما هم قصد درگیر شدن با آن‌ها را نداریم اما در رقابت دائمی با آنها در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه موشکی قرار داریم.
کد خبر: ۲۴۴۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷ - 19June 2017

در حوزه موشکی در حال رقابت دائم با نظام سلطه هستیمبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نشست صمیمی با فعالان عرصه علم و فناوری کشور در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اهمیت و ضرورت علم و پژوهش در کشور اظهار داشت: باید خدا را شکر کنیم که در مکتب اسلام و ایران اسلامی و مکتب اهل بیت تنفس می‌کنیم و دینی داریم که بر فضلیت علم و دانش تاکید دارد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگی که در کشور وجود دارد، افزود: انقلاب اسلامی منشاء حرکت‌های بزرگ در منطقه بوده و حتی می‌توان گفت تحولات جهانی تحت تاثیر انقلاب اسلامی بوده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به عرصه‌های مختلف جهاد در کشور، بیان داشت: یکی از عرصه‌های مهم جهاد در کشور جهاد علمی است که باید متناسب با نیازهای جامعه صورت گیرد.

وی سپس با اشاره به حضور نظامی گسترده آمریکا در منطقه، گفت: نظام سلطه علاوه بر اقدامات نظامی خود، گروه تروریستی ـ تکفیری داعش که محصول کارهای پژوهشی آن‌ها روی گروه‌های تندروی اسلامی است را در منطقه ایجاد کردند که راه مقابله با آن‌ها گسترش عظیمی از کارهای علمی و پژوهشی را می‌طلبد.

سردار باقری با اشاره به نقاط ضعف نظام سلطه در درگیری با ایران اسلامی، گفت: آن‌ها فعلاً توان درگیری با ما را ندارند و البته ما هم قصد درگیر شدن با آن‌ها را نداریم اما در رقابت دائمی با آن‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه موشکی قرار داریم.

وی با تاکید بر اینکه به برکت خون شهدا و تلاش دانشمندان خود در حوزه موشکی جزو قدرت‌های بزرگ دنیا هستیم، عنوان کرد: در عرصه‌های فراوانی از جمله در فناوری‌های زیر زمینی، دریایی، هوایی، فضایی، اطلاعاتی و... در حال رقابت با نظام سلطه هستیم که بودجه ارتش آن‌ها چند برابر بودجه دفاعی ماست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: کپی برداری از صنایع و علوم غربی در حوزه‌های فنی قابل درک است اما در علوم انسانی ما اساسا نمی‌توانیم از محصولات و تولیدات آن‌ها استفاده کنیم زیرا ماهیت نظام و اداره جامعه ما با آنها متفاوت است.

وی ادامه داد: آنها در حوزه‌های علوم انسانی به دنبال ترویج علوم خود در کشور ما هستند و این امر خطرناکی است که ما باید هوشیارانه مقابل آن بایستیم.

سرلشکر باقری راه جبران عقب ماندگی‌های علمی و تکنولوژیک ایران را پیمودن راه‌های میان‌بر دانست و تصریح کرد: بسیج به عنوان بدنه انقلابی ملت ایران، ظریفت‌های فراوانی از جمله در حوزه‌های علمی و پژوهشی دارد که با برنامه‌ریزی مدیران دولتی از این ظرفیت بی بدیل می‌توان برای حل مشکلات جامعه استفاده کرد.

انتهای پیام/231
لینک کوتاه: http://dnws.ir/244143
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها