به روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۷
ابوشریف در نشست خبری:
نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران با بیان اینکه جهان اسلام درگیر نبردهای خونینی در داخل اراضی خود است، گفت: رژیم صهیونیستی آزاد است و این رژیم هر روز پروژه جدیدی را استارت می‌زند و به روند یهودی‌سازی اراضی فلسطین به شکل قوی ادامه می‌دهد.
کد خبر: ۲۴۴۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹ - 19June 2017
رژیم صهیونیستی در حال یهودی‌سازی اراضی فلسطین استبه گزارش خبرنگار بین الملل دفاع پرس، نشست خبری روز جهانی قدس با حضور «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران و جمعی از اصحاب رسانه در محل باشگاه خبرنگاران جوان برگزار شد.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران در این نشست اظهار داشت: رژیم صهیونیستی به وسیله گروه‌های تروریستی، قدس و اراضی فلسطینی را اشغال کرده است. فلسطین تبدیل به نمادی برای رژیم صهیونیستی شده است که مبتنی بر دو مساله استعمار و مسائل دینی است. اساس اندیشه رژیم صهیونیستی سیطره کامل بر قدس و یهودی‌سازی آن و سیطره بر مسجد الاقصی و سایر اراضی فلسطین است. رژیم صهیونیستی از سال 1967 روند یهودی‌سازی سرزمین‌های فلسطینی را آغاز کرده است. سازمان‌های بین المللی به قدس توجه نمی‌کنند. با توجه به اینکه شهر قدس یک منطقه بین المللی است و زیر نظر سازمان ملل اداره می‌شود، اما رژیم صهیونیستی هیچ توجهی به قطعنامه‌های بین المللی ندارد.
 
وی در ادامه افزود: موسسات بین المللی هیچ اقدامی برای مقابله با توطئه‌های رژیم صهیونیستی انجام نمی‌دهند و فقط ملت فلسطین است که با مقاومت و پایداری خود در مقابل طرح شوم صهیونیست‌ها مقابله می‌کند.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران با بیان اینکه جهان اسلام درگیر نبردهای خونینی در داخل اراضی خود است، گفت: رژیم صهیونیستی آزاد است و بدون اینکه از سوی کشورهای اسلامی و عربی تحت فشار قرار گیرد تمام اقدامات خود را انجام می‌دهد. این رژیم هر روز پروژه جدیدی را استارت می‌زند و به روند یهودی سازی اراضی فلسطین به شکل قوی ادامه می‌دهد.
 
وی با تاکید بر اینکه امروزه جهان عرب دچار چند دستگی شده است، تصریح کرد: ملت فلسطین در برابر اقدامات رژیم صهیونیستی مقاومت می‌کنند. کشورهای عربی و اسلامی از پایداری ملت فلسطین حمایت نمی‌کنند. توطئه‌هایی که از طرف برخی از کشورهای اسلامی و عربی متوجه ملت فلسطین می‌شود بیشتر از حمایت آن‌ها شده است.
 
ابوشریف در ادامه بزرگترین مانعی که توطئه‌های صهیونیستی را در اراضی فلسطینی خنثی می‌کند، پایداری و مقاومت ملت فلسطین دانست و افزود: وظیفه مسلمانان و مستضعفان جهان تبیین فلسطین و مساله فلسطین است. وظیفه دیگر امت اسلامی افشای اقدامات نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی است که علیه ملت فلسطین انجام می‌دهد. سومین وظیفه مسلمانان آگاهی بخشی به مردم در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی در مورد مساله فلسطین است.
 
وی در ادامه از عموم امت اسلامی در جهان خواست تا در راهپیمایی روز جهانی قدس مشارکت کنند تا بدین وسیله از حقانیت فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی حمایت کنند.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در تهران گفت: روز جهانی قدس فرصتی مناسب برای سر دادن شعار وحدت در جهان اسلام است. مردم فلسطین به تنهایی نمی‌توانند قدس را آزاد کنند؛ چون رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی مثل انگلیس و فرانسه حمایت می‌شود. امت اسلامی باید برای شکست رژیم صهیونیستی متحد شود.
 
وی در خصوص عملکرد عربستان در مقابل رژیم صهیونیستی بیان داشت: در وضعیت کنونی شاهد شکل‌گیری ائتلافی در کشور عربستان هستیم که برای تأمین رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند، در اجلاس اخیر پیرامون افراط گرایی نیز درارتباط با ایران صحبت‌هایی صورت گرفت و این در واقع یک طرح جاسوسی است که آمریکا نیز در آن نقش دارد.

ابوشریف اظهار داشت: ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود اوباما و کلینتون را به جرم حمایت از داعش و ایجاد تشنج در خاورمیانه محکوم کرد و این مسئله نشان می‌دهد که نقش آمریکا در ایجاد و شکل‌گیری داعش به چه صورت بوده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تصریح کرد: امروز شاهد این مسئله هستیم که در عربستان کنفرانسی برگزار شد که هدف اصلی آن ایران بود، در ادامه وزیر امور خارجه سعودی‌ها به صورت علنی اعلام کرد که هدف ما علیه مقاومت فلسطین است و مشخص کرد که هدف اصلی این کشور مقابله با فلسطین و ایران است.

ابوشریف خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی و سازمان‌های جاسوسی با ایجاد گروه‌های افراطی می‌خواهند در  جهان اسلام تفرقه ایجاد کنند، اما امت اسلامی بیدار است. هدف گروه‌های افراطی مشخص نیست ولی در مقابل هدف گروه‌های مقاومت اسلامی مشخص و معین است، به عنوان مثال هدف حزب الله لبنان مقابله با رژیم صهیونیستی است که در لبنان علیه این رژیم مبارزه می‌کند و در سوریه نیز با عوامل این رژیم در حال مبارزه است.

وی افزود: قطر از سوی عربستان سعودی تحت فشار قرار دارد و رویکرد عربستان در حال حاضر ضد حماس و نزدیکی به رژیم صهیونیستی است اما من به صراحت به شما می‌گویم این سیاستی که در عربستان در پیش گرفته است به هیچ عنوان به نفع این کشور نیست به این دلیل که عربستان خاستگاه دو مکان مقدس و حساس است.

ابوشریف ادامه داد: در نتیجه اگر عربستان بخواهد ارتباط بین مسجد‌الحرام و مسجد‌الاقصی را قطع کند خود ضرر بزرگی خواهد دید چرا که این دو مکان رابطه قرآنی و دینی دارند و این مسیر و سیاستی که عربستان در پیش گرفته است باید تصحیح شده و می‎بایست ریاض در مسیر مقاومت گام بردارد، چرا که مقاومت فلسطین به هیچ عنوان و در هیچ روزی به‌سوی عربستان سلاح خود را نشانه نرفته است و این مسئله تنها به دلیل احترام به جایگاه دینی دو مکان مقدس در این کشور است.

نماینده جبنش جهاد اسلامی فلسطین در تهران خاطرنشان کرد:‌ ما از عربستان می‌خواهیم که حامی مسجد‌الاقصی و فلسطین باشد و باز هم تأکید می‌کنم سیاستی که عربستان در پیش گرفته است چه در حوزه داخلی و چه در حوزه خارجی این کشور تأثیر منفی به سزایی خواهد داشت.

وی گفت: ایران تنها کشوری است که تا کنون در کنار ملت فلسطین ایستاده است و موضع خود را نسبت به مسئله فلسطین واضح و آشکار اعلام می‌کند. ایران حامی ملت فلسطین است. امیدواریم روزی فلسطین مقر و پایگاهی برای همه کشورهای اسلامی برای مبارزه با رژیم صهیونیستی باشد. دشمن واقعی امت اسلامی ایران نیست، دشمن واقعی رژیم صهیونیستی است که با تمام توان ایستاده تا مانع وحدت امت اسلامی شود. 
 
وی بیان داشت: این گروه‌های ایجاد کننده هرج و مرج در حقیقت داعشی نیستند، بلکه گروه‌های ریش‌دار اطلاعاتی هستند یعنی سازمان‌هایی جاسوسی که مأمورانشان را با ریش وارد ایران کرده‌اند.
 
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ادامه پاسخ دندان شکن ایران به تروریست‌های تکفیری داعش را تبریک گفت و افزود: برخی از طرف‌ها تلاش می‌کنند که داخل ایران را دچار هرج و مرج کنند، چون این کشور با رژیم صهیونیستی مقابله می‌کند. ما از اقدام ایران در مقابله با تروریست‌ها حمایت می‌کنیم.
 
انتهای پیام/ 411
لینک کوتاه: http://dnws.ir/244152
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها