به روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
در گفت‌وگو با دفاع پرس بیان شد؛
امیران حسنی سعدی، دادبین، هاشمی و آراسته و حجت‌الاسلام محمدحسنی با اشاره به تلاش‌ها و مجاهدت‌های امیر «علی رزمی» در دوران انقلاب و دفاع مقدس بر لزوم حفظ یاد و خاطره آن امیر سرافراز ارتش تاکید داشتند.
کد خبر: ۲۴۷۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲ - 16July 2017
به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، مراسم تشییع پیکر امیر سرتیپ دوم جانباز «علی رزمی» از فرماندهان لشکر 21 حمزه نیروی زمینی ارتش در دوران دفاع مقدس، صبح امروز (یکشنبه 25 تیر) با حضور جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح در شهرک امید تهران برگزار شد.
 
امیر سرلشکر «حسین حسنی سعدی» معاون هماهنگ کننده سابق ستاد کل نیروهای مسلح در رابطه با این امیر سرافراز ارتش اظهار داشت: امیر رزمی انسانی مومن، متعهد و فداکار بود که تمام 8 سال جنگ در منطقه حضوری موثر و متعهدانه داشت. وی با موهای مشکی وارد جنگ 8 ساله شد و با مو و محاسن سفید از جنگ بیرون آمد.
 
روایت‌های فرماندهان از تلاش‌های فرمانده‌ای خستگی ناپذیر 
 
امیر دادبین: امیر رزمی با تمام وجود خدمت می‌کرد
 
امیر سرتیپ «احمد دادبین» فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش نیز به دفاع پرس گفت: امیر رزمی یکی از فرماندهان مومن و متعهد جمهوری اسلامی بود که همه فرماندهان و پرسنل تحت امرش را به نماز جماعت و قرائت قرآن دعوت می‌کرد.

وی افزود: امیر رزمی در حوزه مدیریتی نیز زبانزد بود و پرسنل را خیلی خوب هدایت می‌کرد و با تمام وجود خدمتگذار بود.
 
روایت‌های فرماندهان از تلاش‌های فرمانده‌ای خستگی ناپذیر

امیر دادبین عنوان کرد: در بانه با درجه ستوان دومی در خدمت ایشان بودم. اطراف پادگان بانه ارتفاعات آربابا وجود دارد که تدارک آن کار بسیار دشواری بود که با تدبیر ایشان جاده‌ای بر این ارتفاعات کشیده شد و کار برای ما آسان شد. و در یک جمله باید گفت که در هر عملیاتی که حضور داشت، واحد ایشان می‌درخشید.
 
امیر هاشمی: توجه ویژه‌ای به نیروهایش داشت
 
امیر سرتیپ «حسام الدین هاشمی» نیز بیان داشت: امیر رزمی یکی از افسران ورزیده، مومن و شجاع بود که هم در طول انقلاب، هم در روزهای نخست انقلاب در غائله کردستان و هم در دوران دفاع مقدس نقش بسیار موثری داشت.

وی ادامه داد: او فرماندهی بی بدیل بود که نسبت به نیروهای خود توجه ویژه داشت. در هیئت معارف جنگ و انتقال تجربه به نسل جوان نیز حضوری هوشمندانه و فعال داشت.
 
روایت‌های فرماندهان از تلاش‌های فرمانده‌ای خستگی ناپذیر

امیر هاشمی تصریح کرد: امیر رزمی از زمانی که فرمانده پادگان بانه بود، ارتباط تنگاتنگی با شهید صیاد شیرازی داشت و به خاطر همین ارتباط صمیمانه، حضور مشتاقانه در هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی پیدا می‌کرد. 
 
محمدحسنی: رشادت‌های امیر رزمی نباید فراموش شود
 
همچنین حجت الاسلام «عباس محمدحسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به دفاع پرس گفت: امنیت امروز ما در میهن اسلامی مرهون حماسه آفرینی‌های دیروز امثال رزمی‌ها در میدان‌های نبرد بوده و لذا ما خودمان را مدیون و مرهون عزیزان می‌دانیم و هرگز نباید اجازه دهیم که خاطرات این عزیزان از ذهن ما فراموش شود. 
 
روایت‌های فرماندهان از تلاش‌های فرمانده‌ای خستگی ناپذیر 
 
امیر آراسته: در بدترین شرایط جسمی به کلاس‌های معارف جنگ می‌آمد
 
امیر سرتیپ «ناصر آراسته» نیر عنوان کرد: امیر رزمی انسانی بسیار متعهد، متدین، با اراده و سختکوش، مسئولیت پذیر و خستگی ناپذیر بود و به دلیل عشقی که به نظام و حضرت آقا داشت تا لحظه آخر کار و تلاش می‌کرد.
 
روایت‌های فرماندهان از تلاش‌های فرمانده‌ای خستگی ناپذیر 
 
وی خاطرنشان کرد: ما زمانی که به دلیل مشکلات جسمی و حفظ سلامت از بردن وی به معارف حنگ امتناع کردیم بسیار ناراحت شد و گفت که من داشته خود را می‌خواهم به جوان‌ها منتقل کنم، لذا با همان وضعیت جسمی نامناسب حضور یافت و کلاس‌ها را با نشاط و پرانرژی برگزار کرد.
 
انتهای پیام/221
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار