به روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۴۰
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جانباختگان حادثه‌ تروریستی‌ مجلس، «شهید» محسوب می‌شوند.
کد خبر: ۲۴۸۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۹ - 17July 2017
آخرین وضعیت پرونده جان‌باختگان حادثه تروریستی مجلسبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس، نشست مشترک «مسعود پزشکیان» نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی امروز (دوشنبه 26 تیر ماه) با حضور حجت‌ الاسلام شهیدی‌ محلاتی رئیس بنیاد شهید و سید حسین هاشمی استاندار تهران با هدف بررسی وضعیت پرونده جانباختگان و مجروحان حادثه تروریستی مجلس برگزار شد.

پزشکیان در تشریح این نشست گفت: نشست امروز به منظور تعیین تکلیف وضعیت اطلاق عنوان شهید یا جانباز به جانباختگان حادثه تروریستی مجلس انجام شد، رئیس بنیاد شهید پذیرفت که سریع‌تر وضعیت پرونده این افراد را تعیین تکلیف و شهدا را تحت پوشش قرار دهد؛ همچنین وضعیت مجروحان این حادثه باید در وهله اول در کمیسیون پزشکی بررسی و سپس بر اساس میزان آسیب، درصد جانبازی برای آنان تعیین و خدمات لازم به آنها ارائه شود.

وی افزود: در نهایت مقرر شد، فردا جلسه شورای تأمین استانداری برگزار و لیست شهدا و مجروحان این حادثه به بنیاد شهید اعلام شده و سپس بر اساس لیست ارائه شده اطلاق عنوان شهید و جانباز به آنها تحقق یابد.

شهیدی‌ محلاتی رئیس بنیاد شهید نیز با بیان اینکه روال قانونی اطلاق عنوان «شهید» یا «جانباز» به جانباختگان حادثه تروریستی مجلس در حال پیگیری و بررسی است، تصریح کرد: پرونده این افراد باید تکمیل شده و بعد از طی مراحل قانونی از سوی شورای تأمین استانداری به بنیاد شهید ارائه و تحت پوشش قرار گیرند و در واقع بعد از اعلام شورای تأمین طی یک هفته جانبازان و شهدای این حادثه را تحت پوشش قرار خواهیم داد.

وی اضافه کرد: پرونده مجروحان این حادثه نیز باید به کمیسیون پزشکی ارائه و بعد از تعیین درصد بر مبنای رأی کمیسیون پزشکی افرادی که ضوابط بنیاد شهید شامل آنها می‌شود، را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: خانواده‌های شهدا و مجروحان شهرستانی حادثه تروریستی مجلس باید به ادارات کل مراجعه و فرم پر کنند، همچنین خانواده شهدا و مجروحان تهرانی این حادثه نیز باید هر چه سریع‌تر به بنیاد شهید تهران مراجعه و اسامی مجروحان و شهدا را اعلام کنند.

انتهای پیام/211

لینک کوتاه: http://dnws.ir/248238
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار