به روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
من انقلابی‌ام (41)/حسین فداکار در گفت‌وگو با دفاع پرس:
راوی دفاع مقدس با اشاره به منَش نیروهای انقلاب اسلامی در برخورد با مردم کُردستان، گفت: آداب جنگیدن سپاه در دفاع مقدس الهی و اسلامی بود.
کد خبر: ۲۵۲۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷ - 12August 2017
آداب جنگیدن سپاه در دفاع مقدس الهی و اسلامی بود/«جنگ خاموش» در کردستان اولین اقدام دشمن برای سرنگونی انقلاب/ مَنش نیروهای انقلاب باعث صف‌بندی مردم با ضد انقلاب شد«حسین فداکار» در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی دفاع پرس به راهیان نور غرب و شمال غرب، با بیان اینکه قرآن می‌فرماید که در میان مومنان کسانی بودند که در راه خدا عهد و پیمانشان را کامل کردند و پای آن ایستاند، این گروه شهدا هستند. و می‎فرماید کسانی نیز ادامه دهنده این عهد و پیمان هستند و در این راه ترس و واهمه‌ای ندارند. راهیان نور و حرکت فرهنگی آن،‌ ادامه همین مسیر است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره راهیان نور، گفت:‌ رهبر انقلاب فرمودند: «راهیان نور یک فناوری برای استخراج گنج دفاع مقدس است» اگر ما بخواهیم وظیفه خودمان را در مقابل اسلام و عملکرد حضرت امام خمینی (ره)، حفظ انقلاب و پیش‌برندگی آن ادا کنیم باید میراث رزمندگان و شهدا دفاع مقدس را حفظ و به نسل آینده انقلاب دهیم.

راوی دفاع مقدس عنوان کرد: کردستان یکی از مناطقی است که که جنگ خاوش در آن آغاز شد. دشمن و استکبار جهانی اولین کاری که می‌خواست برای به چالش کشیدن و دچار مشکل کردن انقلاب انجام دهد، استفاده از عناصر مزدور خود در داخل بود. «جنگ خاموش» اولین اقدام دشمن برای سرنگونی انقلاب در کردستان بود. پیش از حمله رژیم بعثی عراق ما 2 سال جنگ خاموش داشتیم.

فداکار افزود:‌ ما در زمانی که بحث داخلی، تحریم و درگیرهای تهران را داشتیم همزمان وارد بحث کردستان شدیم. استکبار با پول،‌سلاح و ... که هزینه کرد از طریق پایگاه‌های خود در ترکیه و عراق برنامه‌ریزی و فرماندهی کرد و نیروهای ضد انقلاب را پس از آموزش و تسلیح به منطقه فرستاد. کردستان ایران با وجود مردمی خوب، مومن، باخدا، انقلابی‌ای، و عاشق کشور مورد هجوم عناصر استکبار قرار گرفت. ما در کردستان با کفر می‌جنگیدیم، نه با کُرد. حضرت امام در پیامی فرمودند «ما بین شیعه و سنی فرقی نمی‌بینیم و همه یکی است؛ همه با هم برادراند». یکی از شعارهای ما در تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌های اول انقلاب در کُردستان این بود «شیعه و سنی فرق نیَهَ، رهبر ما خمینیهَ».

وی ادامه داد: دشمن در آذربایجان، کردستان، ایلام، تهران، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، خوزستان، شمال و کرمانشاه از عناصر خود استفاده کرد. همه این‌ها دست نشانده‌های استکبار جهانی بودند که برای براندازی نظام از عناصر خود استفاده می‌کردند و دست به آشوب می‌زدند؛ ترور و بمب گذاری نیز از جمله فعالیت‌های آن‌ها بود. بچه‌های ما در کردستان با دست خالی و فقط با سبقه‌ معنوی با و سلاح‌های سبک می‌جنگیدند. سلاح و مهماتی وجود نداشت و با این وجود نیروهای انقلاب توانستند در منطقه کردستان و دیگر مناطق دشمن را زمین‌گیر کنند تا آن‌ها به اهداف خودشان نرسند و به آن طرف مرزها فرار کردند.

راوی دفاع مقدس با اشاره به تبلیغات منفی دشمن در مناطق کردستان گفت: دشمن در کردستان سمپاشی زیادی کرده بود و به مردم گفته بود انقلاب قرار است مردم کُرد را نابود کند! اما وقتی بچه‌های ما وارد منطقه شدند کارهای جهادی و امداد رسانی و خدمت به مردم مظلوم کردستان را آغاز کردند و مردم  فهیم کردستان که چشم و گوش بازی داشتند این اقدامات را که مشاهده کردند به دروغگویی ضد انقلاب پی بردند. استکبار برای نیروهای ضد انقلاب در کردستان ماهیانه 2500 تومان حقوق پرداخت می‌کرد و فرماندهان نیروهای ضد انقلاب این مبلغ را دریافت می‌کردند و فقط 500 تومان آن را به نیروهای خود می‌دادند و مابقی آن را خودشان استفاده می‌کردند.

فداکار بیان کرد: در بسیاری از مناطق کردستان وقتی نیروهای سپاه غذایی برای خودشان تهیه می‌کردند تقریباً برای تمام اهالی روستا نیز غذا درست می‌کردند و بدنه نیروهای ضد انقلاب پی بردند ارباب‌هایشان به آن‌ها دروغ گفته‌اند. خیلی از مناطق وقتی رزمندگان وارد می‌شدند روستاها را خالی از سکنه می‌دیدند و یا اهالی آنجا از بچه‌های انقلاب می‌ترسیدند. وقتی مردم خدمات خوب بچه‌های انقلاب از نظر تغذیه،‌ بهداشت، درمان و خدمات عمرانی را دیدند مهر و محبت بچه‌های ما در دل آن‌ها نشست و آن‌ها متوجه شدند که بی هوده از سپاه و یا دیگر نهادهای انقلاب می‌ترسیدند و کمک خودشان به جمع ما اضافه شدند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: امام (ره) فرمودند «ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کردیم» صدام با بمب و موشک‌ و سلاح‌های شیمیایی به شهرها حمله می‌کرد اما ما هیچ گاه متوسل به این اقدامات نشدیم. ما در عملیات والفجر 10 به سد دربندیخان در خاک عراق رسیدیم که اگر آن سد را منهدم می‌کردیم تا بغداد در خطر سیل قرار می‌گرفت و برق تمام شمالی تا بغداد نیز قطع می‌شد اما حضرت امام خمینی(ره) مخالفت کردند و فرمودند «مردم عراق چه گناهی کرده‌اند!» هرگاه نیروهای ما به عملیات می‎‌رفتند و امام خمینی (ره) سفارش مردم، اموال و احشام آن‌ها را می‌کرد چون آداب جنگیدن بچه‌های سپاه در دفاع مقدس گرفته شده از اداب اسلامی بوده است.

وی با نقل خاطره‌ای از حضور حاج احمد متوسلیان در کردستان بیان کرد: حاج احمد متوسلیان یک روز زنی را در مقابل سپاه که در کنار  خیابان نشسته بود و طفلی هم در بغل داشت و در حال گریه کردن بود که حاج احمد او را مشاهده کرد و به وی نزدیک شد و  سوال کرد: «خواهرم،‌چه شده،‌ چرا ناراحتی؟‌ آیا کسی مزاحم شما شده؟» که آن زن می‌گوید: من مریضم؛ فرزندم مریض است و یک هفته است هیچ غذایی نخورده‌ایم. حاج احمد می‌گوید «خواهرم! شوهر شما کجاست؟» که زن پاسخ می‌دهد شوهر من عضو دموکرات است و دارد با شما می‌جنگد. حاج احمد 2 هزار توامان پول در جیب داشت و تمام آن را به آن زن هدیه می‌کند و  می‌گوید خواهرم این را بگیر و به دکتر برو و حاج رضا دستواره را مامور می‌کند تا مشکلات او را بررسی کند. وقتی حاج رضا دستاوره به دستور حاج احمد متوسلیان مقداری مایحتاج به منزل آن زن می‌برد که همسایه‌ها در حال تماشا هستند که آن زن خطاب به دستواره می‌گوید:‌برادر نمونه من در این کوچه 15 خانوار دیگر هم هستند که این مشکلات را دارند و رضا دستواره این موضوع را به اطلاع حاج احمد می‌رساند که متوسلیان دستور می‌دهد تا به آن خانوارها نیز کمک شود.

فداکار اظهار داشت: نزدیک 2 هفته بعد از این اتفاق، تعداد زیادی از کُردهای مسلح به خاطر این رفتار انسان دوستانه به جمع برادران سپاه پیوستند. امروز تمام امنیت مرزهای کردستان در دست فرزندان ایران زمین و مردم کُردستان است.

راوی دفاع مقدس خاطر نشان کرد: امنیت، آرامش، قدرت و عزت ما بخاطر وحدت، حضور در صحنه و گوش به فرمان دستورات مقام معظم رهبری بوده، هست و خواهد بود. امنیت امروز مرحون جانفشانی‌ها، فداکاری‌ها و ایثارگری رزمندگان دفاع مقدس بود که با دست خالی، در ارتفاعات با وجود یخ و یخبندان غرب و شمال غرب و در گرمای خوزستان با دوری از خانواده کشور را به آرامش رساندند.

وی درباره نقش پیشمرگان کرد مسلمان گفت: این افراد شخصیت‌هایی فهمیده، عالم، معتقد و بااعتقاد هستند و دشمن را خوب شناخته‌اند و در مقابل آن‌ها خوب ایستادند. نقش پیشمرگان کرد مسلمان در کردستان و در سایر نقاط کشور برجسته است. ما در شهر سنندج 50 شهید روحانی داریم که دشمن را خوب شناختند و در برابر آن‌ها ایستاند.

فداکار گفت: در یک شب سرد زمستانی که برف می‌بارید و هوا بسیار سرد بود حاج احمد متوسلیان از مریوان به دزلی می‌آمد و سر سه راه حزب الله سه نفر از اهالی روستای دزلی را مشاهده می‌کند که زیر برف ایستاده بودند و ظرف نفت در دست داشتند. حاج احمد به راننده گفت ترمز کن. حاج احمد پرسید کجا می‌روید؟ جواب دادند به دزلی می‌رویم. متوسلیان گفت کدامتان رانندگی بلدید. به راننده گفت برو پایین؛ حاج احمد و راننده پشت ماشین نشستند و به آن‌ها گفت شما خودتان ماشین را برانید و به دزلی رسیدند و به کمال خوشحالی و خرسندی از عملکرد متوسلیان، خدافظی کرده و رفتند. مچند روز بعد ضد انقلاب در همان نقطه برای متوسلیان کمین گذاشته بود که ایشان را به شهادت برساند که همان مردم متوجه جریان می‌شوند و مانع اجرای کمین ضد انقلاب می‎‌شوند. این برگرفته از عمل خوب برادری و انسان دوستانه و حاج احمد متوسلیان بود. ضد انقلاب حتی نمی‌توانست حضور نیروهای جهادی را تحمل کند.

 وی در پایان گفت:‌ مردم کردستان امروز خیلی مشتاق ورود کاروان‌های راهیان نور هستند و این مسئله باعث تبادل فرهنگ، امنیت، آگاهی از اخلاق خوب یکدیگر، وحدت، رونق اقتصاد و مباحث مختلف می‎شود. امروز در منطقه کردستان یادمان‌های ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و ... در مناطقی بسیار زیبا، دیدنی و معنوی وجود دارد که توصیه می‌کنیم که از عموم مردم عزیز دعوت می‌کنیم به این مناطق تشریف بیاورند و این مناطق را مشاهده کنند و مهمان مردم خوب و خونگرم استان کردستان باشند. 

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار