به روز شده در: ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
امیر حاتمی خبر داد؛
وزیر پیشنهادی دفاع گفت: رئیس جمهور دستور محکمی به صورت مکتوب برای تقویت بنیه دفاعی کشور صادر کرده است.
کد خبر: ۲۵۲۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۳ - 12August 2017
بهره‌برداری از هواپیمای «ایران 140» در حوزه نظامی/ دستور رئیس جمهور برای تقویت بنیه دفاعی
به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر پیشنهادی دفاع در فراکسیون مستقلین ولایی در تشریح برنامه‌های خود اظهار داشت: برنامه‌ای واقعی و کاملا کاربردی از چند ماه قبل در حضور سردار دهقان و همکاری همه وزارت دفاع فارغ از اینکه چه کسی وزیر می‌شود، تهیه شده است.

وزیر پیشنهادی دفاع بیان کرد: از همه مبانی، تدابیر رهبری معظم انقلاب، سیاست‌های دولت، قانون برنامه ششم و قوانین موضوع در تهیه برنامه استفاده شده و کارهایی که باید انجام شود را در برنامه دیده‌ایم و پس از تأیید این برنامه می‌تواند اجرا شود.

وی افزود: بسیاری از موضوعات مورد خواست نمایندگان و نیروهای مسلح در برنامه وزارت دفاع برای 4 سال آینده دیده شده که برای اجرای آن به هماهنگی دولت، وزارت دفاع و نمایندگان نیاز داریم.

امیر حاتمی متذکر شد: شرایط امروز ویژه است و حوزه نظامی کشور نیز مورد تحریم دشمنان قرار گرفته و آن‌ها تلاش می‌کنند توان دفاعی کشور را تضعیف کنند.

وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمن در منطقه استقرار دارد و سلاح به منطقه می‌آورد و در تلاش است تا بنیه دفاعی کشور را مورد آسیب قرار دهد که ما در برنامه خود برای مقابله با این موضوع هدف گذاری کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در حوزه موشکی کارهای خوبی انجام شده و از این پس نیز باید اقدامات لازم انجام شود. همچنین در صنایع دفاعی حرکت‌های خوبی آغاز شده ولی برای پیشرفت این حرکت باید تداوم یابد.

وزیر پیشنهادی دفاع گفت: در زمینه‌های هوایی، دریایی، معیشت و حقوقی اهداف روشنی داریم که با اتکا به تجربه وزارت دفاع از همه توانایی‌های موجود در کشور مانند دانشگاه‌ها و نیروهای نظامی کمک می‌گیریم تا بازدارندگی و قدرت دفاعی همیشگی برای کشور فراهم شود و مردم در امنیت و آرامش کامل به زندگی خود بپردازند.

وی افزود: رئیس جمهور دستور محکمی به صورت مکتوب برای تقویت بنیه دفاعی کشور صادر کرده و مقام معظم رهبری نیز تدابیر روشنی در این زمینه دارند و با توجه به این شرایط سرسوزنی برای تقویت بنیه دفاعی کشور به کسی نگاه نمی‌کنیم.

امیر حاتمی در مورد ساخت هواپیماهای ایران 140 اظهار داشت: ساخت این هواپیما سابقه‌ای 25 ساله دارد و برای اتخاذ این تصمیم دقت فراوانی شده و در آن زمان افراد شاخصی این تصمیم را گرفتند و به تأیید رئیس جمهور وقت نیز رسید.

وی افزود: ساخت این هواپیما با مشکلی مواجه شده و در حال حاضر بهره برداری هواپیمای مسافربری آن صادر شده ولی در حوزه‌های نظامی این اجازه وجود دارد که از این هواپیما‌ها استفاده شود.

امیر حاتمی متذکر شد: اشکالاتی در ساخت این هواپیما وجود داشت که در حال حاضر برای ما روشن است و تا زمانی که این اشکالات رفع نشود برای استفاده مسافربری مجاز نخواهد بود.

وی افزود: صنعت هواپیماسازی یک صنعت پیشران برای بسیاری از صنایع دیگر کشور است و عواید بسیار زیادی خواهد داشت اما امنیت مردم اولویت اصلی است و راجع به آینده این صنعت تصمیم ملی اتخاذ خواهد شد و طرح‌های آماده‌ای داریم.

وزیر پیشنهادی دفاع گفت: زیرساخت بزرگ هواپیماسازی در هسای اصفهان داریم به طوری که معاون نخست وزیر یک کشور هواپیماساز پس از بازدید آن گفت ایران چیزی برای هواپیماسازی کم ندارد.

انتهای پیام/ 211
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار