به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
مقام های عراقی اعلام کردند که آمار قربانیان انفجارهای دیروز بغداد دستکم به 86 کشته و بیش از 260 زخمی افزایش یافت.
کد خبر: ۲۵۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۵ - 29August 2013

انفجار پیاپی 4 خودروی بمبگذاری شده در شهر کاظمیه عراق

به گزارش خبرگزاری دفاع مقدس به نقل از شبکه خبری العالم، روز گذشته دربغداد 10 خودروی بمبگذاری شده منفجر شد که مناطق الکاظمیه و المدائن و جسر دیاله وبخش جدید بغداد و شهر الصدر و دیگر مناطق را هدف قرار دادند. اما شدیدترین آن انفجارپیاپی 4 خودروی بمبگذاری شده در شهر کاظمیه واقع در شمال بغداد بود. همچنین بر اثر انجام عملیات انتحاری در داخل رستورانی در المحمودیه واقع در جنوب بغداد دو تن کشته و 14 نفر زخمی شدند.

یک منبع در پلیس عراق روز چهارشنبه تاکید کرد که عناصر مسلح یک خانواده 7 نفره در جنوب بغداد را به قتل رساندند.

این منبع افزود: گروه های مسلح به خانه ای در ناحیه لطیفیه در جنوب بغداد حمله کرده و صاحب خانه به همراه زن و 5 فرزندش را به قتل رساندند.

نوری مالکی فرمانده کل نیروهای مسلح روز چهارشنبه، با اعلام وضعیت آماده باش کامل و هشدار در بغداد ودیگر استانها برای مقابله با چالشهای امنیتی، بر لزوم انجام تدابیر لازم به منظور حمایت عراق از تبعات هرگونه تحولی در بحران سوریه تاکید کرد.

مالکی در سخنرانی هفتگی خود افزود: ما همه تدابیر لازم را اتخاذ کردیم تا حد امکان کشورمان از هرگونه تحولات خطرناک در بحران سوریه و نیزحمله احتمالی به سوریه حفظ شود.

وی گفت: ما وهمه گروه های سیاسی و امنیتی در بغداد و استانها وضعیت اماده باش کامل و هشدار شدید را برای مقابله با چالشهای امنیتی به منظور کاهش پیامدهای این جنگ بر اقتصاد و خدمات رسانی و مسایل پزشکی اعلام کردیم.
 

برچسب ها: دفاع مقدس ، سوریه ، عراق
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها