به روز شده در: ۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
امیر پوردستان عنوان کرد؛
جانشین فرمانده کل ارتش گفت: دشمنان فرامنطقه‌ای در رویکرد جدید خود به دنبال جنگ فرسایشی نیستند و عملیات قاطع و سریع که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدف برسد را در دستور کار دارند.
کد خبر: ۲۵۶۶۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ - 11September 2017
تغییر رویکرد دشمنان فرامنطقه‌ای از جنگ فرسایشی به عملیات سریع
به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، مراسم تجلیل از برگزیدگان حوزه ارتباطات، مخابرات و فناوری اطلاعات ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» جانشین فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان، مسئولان و دست اندرکاران حوزه فناوری اطلاعات آجا برگزار شد.
 
امیر پوردستان در این مراسم اظهار داشت: اگر در دنیای کنونی کشوری از ناملایمات نهراسد و خود را برای آن آماده کند، در جنگ پیروز خواهد شد؛ لذا باید از اکنون خاکریزها را محکم نموده و پیش‌بینی‌های لازم را به عمل آورد چرا که وقتی جنگ بر کشوری تحمیل شود، فرصت آماده‌سازی نیست.
 
وی به برکات آماده بودن برای نبرد با دشمن نیز اشاره کرد و گفت: اولین برکت آماده سازی، اعتماد به نفس کارکنان است؛ چرا که وقتی یک یگان نظامی ماموریت خود را از قبل در شرایط مختلف تمرین کرده و مجهز به سلاح‌ها و ابزار جنگی باشد، هیچ نگرانی نخواهد داشت.

امیر پوردستان امنیت روانی برای مردم و بازدارندگی را از دیگر برکات آماده بودن برای نبرد توصیف کرد و افزود: مردم وقتی اقتدار نیروهای مسلح خود را ببینند و بدانند که در صورت وقوع حادثه در کمترین زمان به مقابله می‌پردازند، دلشان قرص و محکم می‌شود و دشمنان نیز با دیدن قابلیت‌ها و ظرفیت‌های عملیاتی ما جرات اقدام عملی علیه ما را نخواهند داشت.

جانشین فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنانش به تغییر چهره تهدیدها اشاره و اضافه کرد: امروز با چهره‌ای از تهدید به نام «جنگ ترکیبی» روبرو هستیم که دشمنان فرامنطقه‌ای در رویکرد جدید خود دنبال جنگ فرسایشی نیستند و عملیات قاطع و سریع که در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدف برسد را در دستور کار دارند؛ لذا ما نیز باید متناسب با این فضا ظرفیت‌های لازم را در خود و نیروهای‌مان ایجاد کنیم.
 
وی با توجه به وجود جنگ‌های نوین و دور ایستا، تقابل کارکنان حوزه فناوری اطلاعات با دشمن را سینه به سینه توصیف کرد و ادامه داد: کارکنان ما در حوزه فاوا سینه به سینه دشمن ایستاده‌اند طوری که نفس دشمن را حس می‌کنند ولی با این حال باید ظرفیت‌ها و قابلیت‌های خود را بالا برده چرا که پیشرفت فناوری‌ها مانند خودرو در حال حرکت است و باید با دانش، ایمان، اعتماد، تلاش، پشتکار و استفاده از خلاقیت و نوآوری خود این کار را انجام دهند.
 
امیر پوردستان با استناد به تجربیات دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: همانطور که رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس همزمان با درگیری با دشمن توان و ظرفیت خود را ارتقاء دادند، امروز نیز باید با تلاش و کوشش و توجه به داشته‌ها به ویژه استعداد جوانان، استعدادها را از قوه به فعل درآوریم.
 
وی پیشرفت‌های کشور در صنعت دفاعی را چشمگیر توصیف کرد و ادامه داد: در حوزه تجهیزات و سامانه‌های ارتباطی و الکترونیکی با کمک دانشمندان جوان این مرز و بوم و شرکت‌های دانش بنیان از قابلیت‌های بسیار خوبی برخورداریم و امروز در کوتاه‌ترین زمان ممکن ایده‌ها را به محصول تبدیل می‌کنیم.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: امروز در مجموعه نیروهای مسلح ظرفیت قابل توجهی در عرصه فضای سایبر برای اجرای اقدامات آفندی و پدافندی وجود دارد که با هدایت ستاد کل نیروهای مسلح به ادبیات و فرهنگ مشترک برای ایجاد هماهنگی بیشتر و مقابله با تهدیدات دست یافته‌ایم.

در پایان مراسم از نفرات برگزیده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ارتش با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تقدیر به عمل آمد. 
 
انتهای پیام/ 211
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار