به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۰
رحمانی‌فضلی در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش:
وزیر کشور در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزشی همه مقاطع تحصیلی کشور تأکید کرد.
کد خبر: ۲۵۶۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۸ - 11September 2017
درس سوانح طبیعی در برنامه آموزشی مدارس لحاظ شود
به گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، «عبدالرضا رحمانی‌فضلی» وزیر کشور در نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت درج درسی با عنوان سوانح طبیعی در برنامه آموزش همه مقاطع تحصیلی مدارس کشور تأکید کرد.

در بخشی از نامه وزیر کشور خطاب به وزیر آموزش و پرورش آمده است:

یکی از مهمترین مراحل توسعه جوامع به ویژه در زمینه مدیریت بحران، پیشگیری و کاهش این تلفات از طریق گسترش فرهنگ ایمنی و تغییر نگرش. پاسخ محور به ریسک محور در دو بخش حاکمیت و جامعه می‌باشد. همانطور که تجارب جهانی کشور‌های توسعه یافته در این خصوص نشان از تأثیر به سزای آموزش و فرهنگ‌سازی به عنوان یکی از مهمترین ارکان پیشگیری داشته، نتایج دستاورد‌های علمی نیز دال بر این است که این فرهنگ سازی و پذیرش به لحاظ روانی یقیناً در دوران کودکی و نوجوانی تأثیرات دو چندان و عمیق‌تری خواهد داشت.

بر این اساس می‌بایست در راستای ایجاد یک جامعه ایمن و تاب‌آور و فراهم گردیدن بستر‌های لازم از این تجارب استفاده نموده و در این مسیر گامی مهم و اساسی برداشت.

در ادامه نامه وزیر کشور به وزیر آموزش و پرورش با استناد به استدلال‌های مطرح شده آمده است: شایسته است درسی تحت عنوان سوانح طبیعی با سرفصل‌هایی همچون معرفی انواع سوانح، نحوه پیشگیری و افزایش سطح آمادگی و مقابله، به عنوان یکی از دروس مدارس کشور در مقاطع ابتدایی و متوسطه قرار گیرد.

در این راستا سازمان مدیریت بحران کشور آمادگی دارد محتوای درسی مربوطه را با در نظر گرفتن شرایط سنّی و با استفاده از بخش‌های علمی و تخصصی این حوزه تهیه و همکاری‌های لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/ 211

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار