به روز شده در: ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۳
وزارت دفاع روسیه خبر داد؛
وزارت دفاع روسیه از پیوستن ۱۰ تن از فرماندهان گروه‌های مسلح به ارتش سوریه خبر داد.
کد خبر: ۲۵۶۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۰ - 11September 2017
پیوستن ۱۰ سرکرده گروه‌های مسلح به ارتش سوریهبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای نوشت: ۱۰ تن از فرماندهان گروه های مسلح با پیوستن به نیروهای دولتی سوریه موافقت کردند.

پیشتر نیز ۱۲۰ تن از افراد مسلح در استان حلب که با نیروهای دولتی این کشور در جنگ بودند سلاح های خود را زمین گذاشته و تسلیم شدند.

بشار اسد رئیس جمهور سوریه در سال ۲۰۱۵ فرمان عفوی را صادر کرده که افراد مسلحی که خود را تسلیم کنند شامل می شود.

در حال حاضر مسئولان محلی سوریه از طریق میانجیگران با رهبران گروه های مسلح در چارچوب برنامه آشتی ملی مذاکره می کنند و آنها را به تسلیم شدن دعوت می کنند که این اقدام تاکنون موفقیت آمیز بوده است.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه هم چنین در خصوص اوضاع انسانی در سوریه آمده است: بر اساس خواسته سازمان ملل کاروان حامل کمک های بشر دوستانه به روستای تل جیهاب واقع در استان درعا اسکورت شد.۷۰ خانواده نیز به منازل خود در ۱۲ منطقه در شمال استان حلب بازگشتند.

همچنین ۱۵۰ کیف به همراه لوازم مدرسه که توسط دانش آموزان روسی تهیه شده بود  درمیان دانش آموزان مدارس در مناطق زبدین و السویداء سوریه توزیع گردید.هم چنین توافقی برای مشارکت هیات سازمان ملل در برق رسانی به استان حمص حاصل شد.

درگیری‌ها در سوریه بر اساس آخرین گزارشات سازمان ملل به کشته شدن بیش از ۳۰۰ هزار تن و آوارگی میلیون ها سوریه منجر شده است.
 
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار