به روز شده در: ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
شبکه رادیویی تهران به منظور آشنایی هرچه بیشتر نوجوانان با آموزش اصولی و راهکارهای اجرایی مداحی و مرثیه‌سرایی اهل بیت (ع) ویژه‌برنامه «هم‌نوایان تهرانی» را تقدیم مخاطبان می‌کند.
کد خبر: ۲۵۶۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰ - 12September 2017
آموزش مداحی در رادیو تهران
به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، «میثم کطائیان» تهیه کننده برنامه «هم‌نوایان تهرانی» با اشاره به برگزاری آموزش مداحی در رادیو تهران، اظهار داشت: اگرچه برنامه هم‌نوایان تهرانی در قالب مسابقه طراحی شده، در واقع یک دوره آموزشی مداحی ویژه علاقه‌مندان است و داوران با توجه به شیوه خوانش مداحان جوان در این برنامه به مسائل و جزئیات ریز و صحیح مداحی می‌پردازند.

 وی گفت: در این مسابقه 9 گروه سه نفره شرکت خواهند کرد، از مجموع کسانی که ثبت نام کرده‌اند ما 27 نفر از نوجوانان و جوانان را برای شرکت در مسابقه و رقابت انتخاب کرده ایم. روال این برنامه این‌گونه است که پس از اجرای هر گروه، داوران به نقد و بررسی و نحوه اجرای مداحی و روزه خوانی مداحان خواهند پرداخت.

 تهیه کننده برنامه «هم‌نوایان تهرانی» افزود: اشتباهاتی که هر یک از شرکت کنندگان در خوانش دارند، عنوان می‌شود و در پایان این رقابت برگزیدگان نهایی از میان این سه گروه انتخاب خواهند شد. در پایان این رقابت هم به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می‌شود؛ نفر اول هزینه رفت و برگشت به کربلای معلی و نفرات دوم تا سوم هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس و... اهدا خواهد شد.

کطائیان خاطرنشان کرد: حاج رحمان نوازنی، حاج محمود تاری و حاج حسین هوشیار به عنوان داور در این برنامه حضور خواهند یافت. داوران این مسابقه به صوت، لحن و منبع روزه خوانی مداحان و... توجه می‌کنند.

 تهیه کننده این برنامه تصریح کرد: علاقه‌مندانی که موفق به شرکت در این مسابقه نشده‌اند، می‌توانند این برنامه را گوش کنند تا ضمن آمادگی در اجرای مداحی، در مسابقات بعدی که پیش‌بینی شده است، در خانه مداحان برگزار شود، شرکت کنند. این مسابقه اولین رقابت مداحان جوان در خانه مداحان است.

 وی گفت: مسابقه مداحی هم‌نوایان تهرانی در 14 قسمت 60 دقیقه‌ای، از 31 شهریور ساعت 18 و 30 دقیقه روی آنتن رادیو تهران می‌رود.
 
انتهای پیام/ 121
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار