به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۰
سرهنگ موذن عنوان کرد؛
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا گفت: افسران پلیس یک روز کامل با حضور در ایران خودرو به صورت تئوری و عملی با قطعات و ردیابی خودرو آشنا شدند.
کد خبر: ۲۵۶۸۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵ - 12September 2017
آموزش افسران پلیس آگاهی در خصوص اصالت وسائط نقلیه در ایران خودرو

به گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، سرهنگ «رضا موذن» معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا درباره دوره هفت روزه آموزشی افسران پی جوی مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سراسر کشور، اظهار داشت: هرساله برابر برنامه‌های تدوین شده، دوره‌های مزبور از سوی معاونت مبارزه با سرقت پلیس آگاهی انجام می‌شود که در سال جاری نیز این دوره آموزشی با حضور 40 نفر فراگیر با سرفصل‌های مشخص به مدت یک هفته و با حضور افسران پی جوی ادارات مبارزه با سرقت آگاهی سراسر کشور برگزار شد.

وی تصریح کرد: بالابردن توان علمی و آموزشی پرسنل اداره مبارزه با سرقت و آشنایی با شیوه و شگردهای جدید سارقان و ارتقاء آگاهی افسران در ماموریت‌های محوله پلیس آگاهی از مهمترین اهداف برگزاری این دوره‌ها به شمار می‌آید.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا اضافه کرد: نحوه تشکیل پرونده، جایگاه اطلاعات جنایی در پی جویی پرونده و کشف سرقت، عملیات دستگیری مجرمان، اهمیت دستورالعمل‌های بازرسی در کشف، پی جویی سرقت به ویژه سرقت به عنف و خشن از جمله دروس آموزشی ارائه شده در طول این دوره به شمار می‌آید.

سرهنگ موذن خاطرنشان کرد: آشنایی با سامانه‌های پلیس آگاهی، تجزیه و تحلیل جرایم، بررسی صحنه جرم، آیین دادرسی کیفری جدید که با دعوت از یکی از قضات صاحب نام انجام شد، چگونگی پی جویی پرونده سرقت در امر مبارزه با خریداران اموال مسروقه و آشنایی با دستورالعمل‌های مبارزه با سرقت از جمله برنامه‌های این دوره آموزشی برای افسران پی جوی سرقت بود.

وی به آموزش بررسی اولیه اصالت وسائط نقلیه اشاره و بیان کرد: فراگیران نیز یک روز کامل با حضور در شرکت ایران خودرو به صورت تئوری و عملی درباره قطعات و ردیابی خودرو آشنا شدند که پس از ارائه آموزش‌های لازم، آزمون مربوطه انجام شد.

این مقام انتظامی با اشاره به تاکیدات فرمانده نیروی انتظامی و نیز دستورات رئیس پلیس آگاهی ناجا مبنی بر تقویت تیراندازی پرسنل پلیس آگاهی، گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده، فراگیران به سالن تیر مجتمع آموزشی غدیر اعزام و آزمون محتوایی در مجتمع آموزشی انصارالحسین (ع) پلیس آگاهی و آزمون عملی در شرکت ایران خودرو و تیراندازی نیز به صورت میدانی برگزار شد.

سرهنگ موذن ضمن قدردانی از مسئولان مجتمع آموزشی انصارالحسین (ع) پلیس آگاهی که در برگزاری این دوره از کلاس‌های آموزشی همکاری لازم را داشتند، تصریح کرد: طبق نظرسنجی انجام شده از شرکت کنندگان در حوزه‌های تئوری و عملی، فراگیران از برگزاری دوره‌های آموزشی کیفی استقبال کردند.
 
انتهای پیام/ 211
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار