به روز شده در: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۰
اعضای کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان قم با حضور در منزل شهید مدافع حرم «حاج محمود هاشمی» با خانواده این شهید دیدار و گفت‌وگو کردند.
کد خبر: ۲۵۷۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۱ - 14September 2017
اعضای کنگره شهدای دانشجوی قم با خانواده شهید مدافع حرم دیدار کردندبه گزارش گروه سایر رسانه های دفاع پرس، اعضای کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان قم چهارشنبه شب با حضور در منزل شهید مدافع حرم حاج محمود هاشمی، با خانواده این شهید دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این دیدار معصومیت و پاکی شهدا را مدنظر قرار داد و اظهار داشت: شهدای مدافع حرم در اوج پاکی و معصومیت و مظلومیت برای دفاع از کیان اسلام ناب محمدی به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل رفتند.

محمدرضا یوسفی افزود: تجدید میثاق با آرمان‌های بلند شهدا از مهم‌ترین رسالت‌های مسئولان فرهنگی و علمی و دانشگاهی است که کمیته شهدای دانشجوی استان نیز در این راه گام بر می‌دارد و حضور در خانواده معظم شهدای مدافع حرم نیز در این عرصه است.

وی بیان کرد: این جوانان از ولایت و ارزش‌های دین دفاع کردند و وظیفه ما است که فضای دانشگاه‌ها را به سمتی ببریم که مورد رضایت آن‌ها یعنی مطابق با شاخص‌های دین باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم خاطرنشان کرد: زمانی که در منازل شریف شهدا به‌خصوص شهدای مدافع حرم حضور پیدا می‌کنیم استفاده‌ها و بهره‌های فراوانی از منش، شخصیت و مرام این شهدا و خانواده‎های معزز آن‌ها می‎گیریم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج دانشجویی نیز در این دیدار اظهار داشت: شهدای مدافع حرم دارای دو فضیلت هستند، نخست اینکه آن‌ها شهید هستند که مقام و مرتبه شهید بی‌حدوحصر است، به حدی که خداوند ضمانت وی و حتی امور خانواده وی را به عهده می‌گیرد و دوم آنکه این شهدا در غربت به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عیسوی افزود: شهدای مدافع حرم افتخار نظام اسلامی، کشور و اسلام هستند، اگر این بزرگان نبودند امروز مجبور بودیم که در داخل کشور و در بیرون درب خانه‌هایمان با دشمنان مبارزه کنیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج دانشجویی بیان کرد: شهدای مدافع حرم می‌دانستند که در چه راهی گام برمی‌دارند و خانواده‌های آن‌ها نیز با بدرقه، جوانان خود‌ را به این مسیر مبارک راهی کردند.

همچنین در ادامه این مراسم نیز دختر شهید هاشمی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی و شخصیت این شهید مدافع حرم ابراز کرد: پدر من بازنشسته سپاه بود ولی از جایی که هیچ‌گاه برای خدمت، آرام و قرار نداشت به هر مأموریت و خدمتی که اعزام می‌شد با تمام وجود آن را انجام می‌داد ولی پس از نخستین اعزام به سوریه دیگر تاب ماندن نداشت و به قول دوستانش در روزهای آخر گویی به وی تلقین شده بود که این سفر را بازگشتی نیست.

وی افزود: از مهم‌ترین ویژگی‌های شهید می‌توان به مردم‌داری و کمک به مردم و نیازمندان اشاره کرد زیرا ایشان همیشه به فقرا و نیازمندان کمک می‌کرد و ما را نیز به شکل عملی به این کار ترغیب می‌کرد.

دختر شهید محمد هاشمی ابراز کرد: پدرم  برای اعزام به سوریه ثبت‌نام کرده بود و علیرغم مخالفت‌های مسئولان با اصرار زیاد توانست آن‌ها را متقاعد کند. بار اولی که برای اعزام با او تماس گرفتند و آمادگی او را برای اعزام به سوریه جویا شدند، او با ذوق و شوقی وصف‌نشدنی این خواسته را اجابت کرد، مرتبه اول اعزام ایشا‌‌ن در شهریورماه و بازگشتشان در اواخر مهرماه صورت گرفت و بار دوم اعزامشان در تاریخ 29 آذرماه، که درنهایت در 16 بهمن‌ماه 94 در آزادسازی نبل و الزهرا به شهادت رسیدند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار