به روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۸
نجفی در گفت‌وگو با دفاع پرس:
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اشرافی‌گری برخی مسئولان را خیانت به مردم دانست و گفت: ساده‌زیستی از عمده‌ترین اهداف قیام امام راحل در برابر رژیم شاهنشاهی بود.
کد خبر: ۲۶۱۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۴:۰۰ - 09October 2017
اشرافی گری برخی مسئولان خیانت به مردم است
«محمدرضا نجفی» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی دفاع پرس، با بیان اینکه استکبارستیزی، حمایت از مستضعفین و ساده‌زیستی از عمده‌ترین اهداف قیام امام خمینی (ره) در برابر رژیم شاهنشاهی بود، اظهار داشت: در دوران حکومت پهلوی آنان که دغدغه‌ی دین را داشتند، نمی‌توانستند در برابر بی‌عدالتی، ظلم و زندگی اشرافی سردمداران طاغوتی سکوت کنند، به همین دلیل به ندای خمینی کبیر که ندای آزادی، ایمان و عدالت‌خواهی بود لبیک گفتند.
 
نجفی فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر دوری از تجمل‌گرایی مسئولان نظام را حجتی برای آنها خواند و گفت: سخنان امام راحل پر است از هشدار نسبت به دوری مسئولان از اشرافی گری و در اکثر سخنرانی‌هایشان دولت و ملت را به وحدت، برادری و برابری توصیه کردند؛ لذا برای جلوگیری از گسترش خوی اشرافی‌گری در میان مسئولان،‌ ضروری است که همواره آن سخنان بازخوانی شود، تا یادمان نرود بلای اشرافیت و کاخ‌نشینی چه تهدیداتی را متوجه این ملت و کشور می‌کند.
 
این نماینده مجلس افزود: برخی از مسئولان با فراهم کردن زندگی تجملاتی برای خود، در حق مردم خیانت می‌کنند. همچنین زمانی که مردم با بی‌توجهی مسئولان نسبت به مشکلات جامعه رو به‌رو می‌شوند، این موضوع باعث دلسردی‌ آنها از مسئولان می‌شود.
 
وی یکی از مهم‌ترین اهداف تشکیل انقلاب اسلامی را از بین بردن شکاف طبقاتی میان مسئولان و مردم عنوان و تصریح کرد: مردم انقلاب کردند تا مسئولانی از جنس خودشان لباس خدمتگزاری بر تن کنند و در راه مرتفع کردن مشکلاتشان صادقانه و دلسورانه کار کنند. مسئولان باید به نیاز و خواسته‌های به‌حق مردم توجه بیشتری کنند و به وعده‌هایی که می‌دهند جامه عمل بپوشانند.
 
انتهای پیام/ 151
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار