به روز شده در: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۳
اثر نگارگری «پرهای آسمان» کاری از مهدی فرخی، از هنرمندان نگارگری، در نگاه‌خانه سوره حوزه هنری رونمایی می‌شود.
کد خبر: ۲۶۱۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳ - 09October 2017
اثر «پرهای آسمان» با موضوع شهید حججی رونمایی می‌شود
به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، اثر نگارگری «پرهای آسمان» به گفته مهدی فرخی، خالق اثر ادای دینی به مقام ملکوتی شهید محسن حججی است که در ابعاد 100 در 70 سانتیمتر با تکنیک اکریلیک آماده شده است.

فرخی در توضیح این اثر اظهار داشت: «پرهای آسمان» روایتگر رزمنده ای است که با قامتی استوار در فضای مرکزی تابلو ایستاده است و در عین حالی که این رزمنده هیئتی طبیعی دارد و بر روی زمین ایستاده است و نمادی از استقامت و ایستادگی در آن جلوه گر است، در قسمت بالای تابلو تجمعی از پرندگان در حال و هوایی روحانی و آسمانی نقش شده اند که رزمنده را در برگرفته‌اند.

«مهدی فرخی» هنرمند نگارگ، متولد 1359 است. وی دارای درجه یک هنری رشته نگارگری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. فرخی برگزیده بنیاد ملی نخبگان در سال 1388 و برگزیده بیش از 40 جشنواره هنری بوده و سابقه تدریس در دانشگاه سوره و دانشگاه شاهد را دارد. وی تا کنون سه نمایشگاه انفرادی در موزه هنر امام علی(ع)، موزه رضا عباسی و نگارخانه رضوان برگزار کرده است. در حال حاضر چهار اثر اهدایی او به موزه آستان قدس رضوی، در این موزه به نمایش درآمده است.

«پرهای آسمان» ششمین اثری است که پس از شهادت محسن حججی در نگاه خانه حوزه هنری رونمایی می شود و این در حالی است که آثار دیگری از هنرمندان در صف رونمایی در نگاه خانه سوره نیز قرار دارند.
 
انتهای پیام/ 121
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار