به روز شده در: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۶
ضوابط و شرایط بخش داستان و سفرنامه سومین سوگواره بین‌المللی عبرات مشخص و اعلام شد.
کد خبر: ۲۶۱۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹ - 09October 2017
آیین نامه یک بخش جدید از سوگواره عبرات منتشر شد
به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، آیین‌نامه بخش داستان و سفرنامه سومین سوگواره بین‌المللی عبرات از سوی دبیرخانه این رویداد به شرح زیر است:

متون ارسالی باید در یکی از دو قالب سفرنامه و داستان بلند باشند. هر شرکت‌کننده می‌تواند در همه بخش‌ها باتوجه به قوانین آن بخش، شرکت کند. حق استفاده از متون رسیده در کتاب، ویژه نامه، فضای مجازی و... برای دبیرخانه سوگواره محفوظ است.

شرکت کنندگان با ارسال اثر خود، حق چاپ و استفاده معنوی و مادی از آن را به دبیرخانه سوگواره می دهند. شرکت در سوگواره محدودیت سنی ندارد. بهتر است هر اثر دارای یک عنوان (تیتر) باشد.

آثار ارسالی باید حداقل در یکی از موضوعات اجتماع عظیم مسلمانان در روز اربعین حسینی، پیام‌ها و تاثیرات اربعین در میان مسلمانان، ارتباط زائران در طول مسیر پیاده‌روی با یکدیگر، شهدای مدافع حرم، شور و شوق زائران کشورهای دیگر در واقعه پیاده‌روی و سبک زندگی اسلامی در اربعین و نقش آن در تمدن‌سازی نوین اسلامی نوشته شده باشند.

سفرنامه باید شامل اطلاعات كاربردي و مفید باشد تا بتواند به خواننده در تجربه سفر، کمک کند. سفرنامه باید حداقل 20 و حداکثر 50 صفحه وُرد با فونت 14 B Mitra باشد. نقل سفرنامه از شخص یا اشخاص دیگر بلامانع است. هر شرکت کننده می‌تواند 3 اثر در زیربخش سفرنامه ارسال کند. داستان بلند باید حداقل 5 هزار و حداکثر 15 هزار کلمه باشد.

گفتنی است سفرنامه، شرح سفری است که نویسنده در قالب آن مشاهدات خود را از اوضاع شهرها یا سرزمین‌های دیگر شرح می‌دهد و اطلاعاتی از بناهای تاریخی، مساجد، آداب و رسوم، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، زبان اهالی و... مناطقی که بازدید کرده، در اختیار خواننده می‌گذارد.

همچنین داستان بلند، داستانی است روایت‌گونه به نثر که پیرامون موضوع و حادثه‌ای که ریشه در واقعیت اجتماعی دارد نوشته می‌شود.

انتهای پیام/ 121

لینک کوتاه: http://dnws.ir/261270
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار