به روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۰
یادداشت/ سیروس فتح‌اله
آمریکا در حالی قصد دارد نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست گروهک‌های تروریستی قرار دهد که همه اذعان دارند، تلاش‌های سپاه منجر به افزایش امنیت در منطقه شده است.
کد خبر: ۲۶۱۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷ - 10October 2017
ترویست و تروریست‌‌پرور کیست؟گروه بین‌الملل دفاع پرس- سیروس فتح‌اله اتی‌کندی؛ هیچ شکی در این نیست که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تامین امنیت منطقه غرب آسیا نقشی اساسی ایفا می‌کند؛ اما دولت‌های استکباری، حضور چشم‌گیر رزمندگان غیور و مجاهد این نهاد انقلابی را در مبارزه با گروه‌های تروریستی- تکفیری در عراق و سوریه برنمی‌تابند و قصد دارند صفتی را که خود لایق آن هستند به پاسداران امنیت ایران و منطقه نسبت دهند و تلاش ‌کنند، عزم و اراده آنها در مهار تکفیری‌ها سست شود.

باید گفت که این دولت‌ها، خصوصا دولت آمریکا، سخت در اشتباهند، چون این نیروها با عقیده و ایمان راسخ در این مسیر گام برداشته‌اند و هر اتهام و برچسبی به آنها نسبت داده شود، هرگز از مسیر در پیش‌گرفته خود که برگرفته از قیام امام حسین(ع) است، منصرف نمی‌شوند.

پر واضح است و همه به آن اذعان دارند که سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در شکست گروه‌های تروریستی مخصوصا داعش در عراق و سوریه نقش بسزایی داشته و طرح تجزیه منطقه را که نقشه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاست، خنثی و با شکست روبرو کرده است. سپاه پاسداران ستون فقرات محور مقاومت است؛ محوری که همه نقشه‌های شوم آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را در منطقه غرب آسیا نقش بر آب می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اضلاع تاثیرگذار محور مقاومت در دفاع از ملت مظلوم در برابر ظلم ظالم به راهبردی روشن و شناخته شده که بر اساس تعالیم اصیل اسلامی پایه‌گذاری شده است، استناد می‌کند؛ این همان چیزی است که این کشور را از سایر کشورهایی که به زعم خود از دموکراسی دم می‌زنند، از حقوق بشر دفاع می‌کنند و با تروریست‌های تکفیری به مقابله می‌پردازند، متمایز می‌کند؛ اما این کشورها که نقش ایران را در برقراری امنیت در منطقه انکار می‌کنند، یا متوجه نیستند یا خود را به خواب زده‌اند که با راهبردی که در پیش گرفته‌اند، بیش از آنکه امنیت و آرامش را برای منطقه به ارمغان بیاورند، به تبع آن بحران‌ها و آشوب‌های دیگری در منطقه ایجاد می‌کنند. 

اما بعد از اینکه بحران سوریه در سال 2011 آغاز شد و برخی از کشورهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای در راستای حمایت از گروه‌های تروریستی-تکفیری دست به اقداماتی زدند، این جمهوری اسلامی ایران بود که بنا به درخواست دولت مشروع و قانونی سوریه به کمک سوری‌ها شتافت و اعلام کرد که آماده است بحران  را از راه مسالمت‌آمیز حل و فصل کند؛ ولی با توجه به اینکه گروه‌های تروریستی و حامیان آنها اعتقادی به حل این بحران از راه مسالمت‌آمیز نداشتند، اقدام به اعزام مستشار نظامی به سوریه کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اعزام مستشاران نظامی به سوریه و عراق نقش بسزایی ایفا کرد؛ با ورود مستشاران نظامی سپاه به بحران‌های عراق و سوریه موازنه قدرت به نفع ارتش این دو کشور تغییر یافت و بخش اعظمی از مناطقی که تحت اشغال تروریست‌های تکفیری بود، آزاد شد.  

حمله موشکی ایران به مواضع تروریست‌های تکفیری داعش در دیرالزور که منجر به هلاکت برخی از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی شد، اوج همه اقداماتی بود که ایران در مبارزه به تروریست‌ها به نمایش گذاشت و نشان داد که این کشور در ریشه‌کن کردن تکفیری‌ها مصمم است و به‌هیچ وجه شعار نمی‌دهد و مثل برخی از کشورها ائتلاف نمایشی راه اندازی نکرده است.

پیروزی‌هایی که ارتش سوریه بوسیله کمک‌های مستشاران نظامی ایران به دست آورد، موجب شد که کشورهای حامی تروریست‌ها به نقش تاثیرگذار ایران در تغییر موازنه به نفع محور مقاومت پی ببرند و مجبور شوند ایران را در مذاکراتی که در راستای حل بحران سوریه برگزار می‌شود، دعوت کنند. 

اما به خاطر اینکه رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران عرصه را بر داعشی‌ها چه در عراق و چه در سوریه تنگ کرده‌اند، ضربات سنگینی بر این گروه تروریستی وارد ساخته‌اند و بخش اعظمی از مناطقی که در عراق و سوریه تحت اشغال این تروریست‌ها بود، به کمک آنها بازپس گرفته شده است، منافع اربابان و حامیان تروریست‌ها را به خطر انداخته‌اند، حامیان این گروه‌های تروریستی عصبانی شده‌اند و قصد دارند این نهاد انقلابی را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند!

این درحالی است که بسیاری از مسئولان ارشد سوریه و عراق اعم از لشکری و کشوری از نقش این نهاد انقلابی در مبارزه با تروریست‌های تکفیری و آزادسازی مناطق اشغالی توسط داعشی‌ها تمجید و از رفتار دوگانه ائتلاف نمایشی ضد داعش به رهبری آمریکا انتقاد می‌کنند و معقتدند که این ائتلاف در ظاهر ادعا می‌کند که علیه داعش مبارزه می‌کند؛ اما تنها با رصد بخشی از اقدامات آنها در عراق و سوریه می‌توان نتیجه گرفت که هدف آنها فقط طولانی کردن عمر این گروه تروریستی در منطقه است تا به بهانه مبارزه ظاهری با آن نقشه‌های شوم خود را منطقه غرب آسیا عملیاتی کنند. 

در پایان جا دارد،‌ مجددا تاکید شود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچون گذشته به مانند دژی استوار در مقابل تروریست‌های تکفیری خواهد ایستاد و هرگونه اقدام آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن که اساس و هدف اقدامات آنها برهم زدن امنیت منطقه و ماهی‌گیری از آب گل آلود است، خنثی کرده و از مسیری که انتخاب کرده است، باز نمی‌گردد و بر همه پر واضح است که چه کسی در منطقه تروریست است و چه کسی به دنبال تروریست‌پروری است!

انتهای پیام/ 411
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار