به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
مستند «عروسک کوکی نیستم» در راستای نقد سیستم تربیتی آموزش و پرورش کشورمان، به روایت معلم پرورشی اخراجی است، که اولین گروه جهادی دخترانه را تشکیل داده است.
کد خبر: ۲۶۱۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵ - 11October 2017
معلم پرورشی اخراجی که اولین گروه جهادی دخترانه را راه انداخت

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، مستند «عروسک کوکی نیستم» که به نقد سیستم تربیتی آموزش و پرورش می‌پردازد، مراحل پایانی تولید را می‌گذراند و به زودی برای پخش از رسانه ملی آماده می‌شود.

«امیر منیری» کارگردان این مستند با اشاره به شیوه ورود خود به نقد سیستم تربیتی و پرورشی مدارس اظهار داشت: برای ورود به مسأله، سراغ سوژه‌ای رفتیم که علی‌رغم اینکه در دوران نوجوانی خود متأثر از یک معلم پرورشی بداخلاق بوده است ولی امروز با تکیه بر آن تجربیات منفی، تلاش کرده خود به یک معلم پرورشی ایده آل تبدیل شود.

وی ادامه داد: داستان مستند ما روایتگر یک سال تحصیلی در یکی از مدارس غیرانتفاعی تهران است که در آن عملکرد این معلم پرورشی و ابتکارات وی در تربیت صحیح دانش آموزان بیان می‌شود.

منیری سیستم تربیتی آموزش و پرورش کشور را سیستمی غیرقابل انعطاف ارزیابی کرد و اظهار داشت: از نکات جالب این مستند آنکه در طول فیلمبرداری مستند، به دلیل ابداعات و ابتکاراتی که این خانم معلم انجام می دهد، مدیر مدرسه این اقدامات را بر نمی تابد و با بیان اینکه اینجا مدرسه است نه موسسه خیریه، این معلم سختکوش و پر تلاش را اخراج می‌کند.

این کارگردان مستند در ادامه روایت داستان خود به تداوم تلاش های این معلم پرورشی در خارج از مدرسه می پردازد و در توضیح آن گفت: خانم معلم پرورشی اخراج از مدرسه با کمک یک روحانی که از او در دوران فعالیت در مدرسه بهره می گرفت پس از آن اقدام به تشکیل گروه جهادی «ضحی» به عنوان اولین گروه جهادی دخترانه دانش آموزی می کند و از این طریق فعالیت های تربیتی خود برای دانش آموزان را پیگیری می کند و سبب اقدامات خیری از جمله تهیه غذا برای کارتن خواب ها و تأمین جهیزیه برای یک دختر شهید مدافع حرم می‌شود.

مستند 58 دقیقه ای «عروسک کوکی نیستم» به کارگردانی امیر منیری و تهیه کنندگی سید جمال عود سیمین در موسسه «نجوای زلال هنر» مراحل پایانی تولید را سپری می کند و از تازه‌ترین محصولات سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که به زودی از رسانه ملی به نمایش در می‌آید.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار