به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۷
حمزه‌زاده در نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری:
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در نشست سراسری مدیران امور سینمایی این نهاد، با تاکید بر حمایت از تولید ملی، از علاقه‌مندی حوزه هنری به اکران فیلم خارجی سخن گفت.
کد خبر: ۲۶۱۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹ - 11October 2017
حمایت از تولید ملی اولویت ماست/ به اکران فیلم خارجی به عنوان یک گزینه فکر می‌کنیم
به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، پنجمین نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری صبح امروز (چهارشنبه ۱۹ مهرماه) در شهر سنندج آغاز شد.
 
در نخستین روز از این سمینار، «محمد حمزه‌زاده» رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری به مسائل اکران و سینماداری حوزه هنری پرداخت و اظهار داشت: یکی از وظایف دولت این است که در کنار سایر برنامه‌هایش به موضوع صنعت و اقتصاد سینما توجه کند. هر کسب و کاری، در اتاق بازرگانی یا مراکزی از این دست نماینده دارد، اما سینما از این امکان محروم است.
 
وی ادامه داد: هر فیلمی که تولید می‌شود از نظر محتوا از مجاری مختلف بررسی می‌شود اما در کنار توجه به بهداشت محتوا باید به این موضوع توجه کرد که یک فیلم از نظر اقتصادی و جذب مخاطب چه جایگاهی دارد.
 
حمزه‌زاده گفت: حمایت از تولید ملی اولویت اول، دوم و سوم ماست. همان حساسیتی که برای نمایش فیلم ایرانی داریم برای انتخاب و نمایش فیلم خارجی هم داریم، اما به اکران فیلم خارجی به عنوان یک گزینه فکر می‌کنیم.
 
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری ادامه داد: نمی‌توان همه بار را بر دوش سینماداران گذاشت و به بخش سالن داری و تامین هزینه های آن بی توجه بود.
 
حمزه‌زاده گفت: به نظر می‌رسد طرح موضوع آزادی، کرامت هنرمندان و احترام به این قشر بیشتر سیاسی و انتخاباتی است. کرامت هنرمند زمانی محقق می‌شود که اثر او دیده شود و در مواجهه با مخاطب قرار بگیرد.
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تنوع اکران اشاره کرد: میزی که برای جذب مخاطب چیده می‌شود باید متنوع باشد. در بخش تولید و اکران باید این موضوع را در نظر گرفت.
 
محمود کاظمی مدیرعامل موسسه بهمن سبز در ادامه به ارائه گزارش عملکرد این موسسه پرداخت. در بخش دیگری از این جلسه از سه مدیر استانی زنجان، چهار محال و بختیاری و کرمانشاه تقدیر شد. تقدیر از مدیر امور سینمایی کردستان برای میزبانی این رویداد و حسن رنجبر مدیر امور فنی برای نقش فعال در بازسازی سینماهای حوزه هنری هم امروز انجام شد.
 
نشست سراسری مدیران امور سینمایی حوزه هنری تا جمعه ۲۱ مهرماه در شهر سنندج ادامه دارد.

انتهای پیام/ 121
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار