به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
سردار کارگر:
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: در دفاع مقدس از همه قشر به جبهه‌ ها اعزام می­‌شدند که همگی انسان­‌های عادی بودند اما کارهای عظیمی را به سرانجام رساندند و این اخلاق بود که سبب این موفقیت‌ها می‌شد.
کد خبر: ۲۶۱۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۳ - 11October 2017

اخلاق در دفاع مقدس نقش تعیین‌کننده‌ای داشت/ اخلاص؛ رمز موفقیت رزمندگان در دفاع مقدسبه گزارش دفاع پرس از مشهد، سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، عصر امروز در اجتماع 300 نفر از فعالین فرهنگی دانشجویی برگزیده دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور اظهار داشت: در دفاع مقدس خوبی­ ها و خصایص نیک در حد اعلاء بود به طوری که روایت­ هایی که در مورد فداکاری و ایثارگری مجاهدین صدر اسلام شنیده بودیم را در دفاع مقدس به چشم دیدیم.

وی با بیان این مطلب که نباید دفاع مقدس و فرماندهان این دوران را دست نیافتنی نشان دهیم، خاطر نشان کرد: اکثر فرماندهان ما در خط مقدم به شهادت رسیدند و این نشان از حاکم بودن اخلاق بر فضای جبهه­ ها بود. در آن زمان اگر شما وارد لشکری می­ شدید فرقی بین فرمانده، پاسدار و یا بسیجی نمی­ دیدید.

سردار کارگر در ادامه با بررسی جنگ­‌های دیگر با دفاع مقدس گفت: در جنگ­‌های دیگر، قامت افراد و توان رزمی آنها و میزان تسلط نیروها بر علوم و فنون نظامی و احاطه بر ادوات نظامی مورد توجه قرار می­ گیرد اما در دفاع مقدس به روح مجاهدین و رزمندگان توجه می­ شد نه به جسم‌شان. در جنگ­های دیگر، فرماندهان در قرارگاه ­ها می­ نشستند و فرمان حمله صادر می­ کردند و به نیروها دستور می­ دادند که بروید ولی در دفاع مقدس فرماندهان جلوتر از نیروها بودند و از طریق بی­سیم به رزمندگان تحت امر خود دستور می ­دادند که جلو بیایند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: در مسئله جنگ بعضی عقل و عشق را مطرح می­ کنند که باید گفت ما در جنگ خیلی عاقلانه جنگیدیم. برای انجام بعضی از عملیات­ها در طول دفاع مقدس دو سال روی آن مطالعه شده بود.

سردار کارگر در بخش دیگری از سخنانش با بازخوانی خاطراتی از فرماندهان شهید باقری، همت، بروجردی و متوسلیان ابراز داشت: من با شهید حسن باقری کار کردم. این شهید والامقام، مطهری جدید بود. بسیاری از پیروزی­ های رزمندگان اسلام بواسطه فکر حسن بود. او بی­ مانند بود. عاقل، عاشق، مسئله­ دان، نمازشب‌خوان بود.

وی ابراز داشت: در دفاع مقدس از همه قشر به جبهه­ ها اعزام می­ شدند که همگی انسان­های عادی بودند اما کارهای عظیمی را به سرانجام رساندند و این اخلاق بود که سبب این موفقیت ­ها می­ شد.

سردار کارگر با بیان این مطلب که تفکر بسیجی که امروز در جامعه جاری و ساری است از دستاوردهای دفاع مقدس است، افزود: دفاع مقدس یک فرمول ساده داشت و آن، این بود که با خدا معامله کن، خدا تو را به همه جا می­رساند. به معنای دیگر اگر دنبال خودت نبودی، خداوند به سراغت می ­آید. در دفاع مقدس رزمندگان به دنبال خودشان نبودند و برای دفاع از اسلام و برای رضای خدا به جبهه امدند و خدا هم آنها را خرید. دفاع مقدس آن زمانی به حد اعلا می رسید که رزمندگان به اخلاص می رسیدند.

وی ادامه داد: به برکت دفاع مقدس و انتقال تجربیات آن دوران، در جبهه مقاومت در عراق و سوریه موفقیت­ های چشمگیری حاصل شده است.

سردار کارگر خاطر نشان کرد: امروز مدافعین حرم که در سوریه به شهادت می­ رسند اجرشان از شهدای دفاع مقدس بیشتر است. ما در دوران دفاع مقدس در مرزهای خودمان می جنگیدیم اما مدافعان حرم از شهر و دیار خود هجرت می­ کنند و در کشور دیگری برای دفاع از ارزشهای اسلامی به شهادت می ­رسند.

وی در پایان خطاب به دانشجویان گفت: جوانان امروز از جوانان دوران انقلاب و دفاع مقدس بهتر هستند و شما خیلی بهتر از ما هستید و جوانان ما عالی­ اند. در دوران ما مثل امروز، جوانان مورد هجمه فرهنگی و ناتوی فرهنگی نبودند. بخودتان امیدوار باشید.

انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار