به روز شده در: ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
در مصاحبه با فاکس نیوز؛
رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز بار دیگر توافق هسته‌ای با ایران را مورد حمله لفظی قرار داد.
کد خبر: ۲۶۱۶۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷ - 12October 2017

برجام؛ ناشیانه‌ترین توافقی بود که تاکنون دیدمبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که در هریسبرگ ایالت پنسیلوانیا به سر می‌برد، در مصاحبه با فاکس نیوز مدعی شد: خیلی پیش از اینها باید حواسمان را درباره توافق هسته‌ای جمع می‌کردیم؛ فکر می‌کنم این یکی از ناقص‌ترین و ناشیانه‌ترین توافق هایی است که من تاکنون دیده‌ام؛ ما به هیچ دستاوردی در این توافق نرسیدیم.

ترامپ که رئیس جمهور پیشین آمریکا را مقصر امضای توافق هسته ای می‌داند، در ادامه افزود: کلینتون میلیاردها دلار پول و بسیاری چیزهای دیگر به آنها داد و پیش از آنکه جوهر توافق خشک شود، آنها (اشاره به ایران) بار دیگر آزمایش های موشکی و فناوری هسته ای را از سر گرفتند.

ترامپ در ادامه افزود: 1.7 میلیارد دلار پول نقد به آنها دادیم که از جیب شما رفت، می دانید این پول در چند هواپیما جا می شود؟ به همین دلیل است که برجام بدترین توافق تاریخ آمریکا بوده است. ما هیچ از این توافق به دست نیاوردیم.

به دنبال اجرایی شدن برجام، دولت «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا، 1.7 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران را به این کشور بازگرداند.

زمانی که از ترامپ درباره آینده توافق میان تهران و واشنگتن سوال پرسیده شد، وی گفت: به زودی این موضوع اعلام می شود. من دقیقا می دانم قرار است چه کاری انجام دهم؛ اما نمی توان آن را امشب برایتان بازگو کنم. اما خیلی زود شما را در جریان قرار خواهم داد.

رئیس جمهور آمریکا سپس در سخنانی مداخله جویانه مدعی شد: مردم ایران انسان های بسیار بزرگی اند که خواستار آزادی و دوستی با آمریکا هستند. من به راستی معتقدم که اینگونه است. اما آنها در خیابان ها شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند و جان کری در چنین شرایطی با ایرانی ها وارد مذاکره می شود.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ باید 15 اکتبر پایبندی ایران را به توافق هسته‌ای تایید و یا رد کند. وی اخیرا در سخنرانی‌های متعددی مدعی شده است قصد ندارد این پای‌بندی را تایید کند. مقامات ایرانی نیز هشدار دادند هرگونه تخطی آمریکا از برجام با پاسخ قاطع آنها مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/ 131
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار