به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
یادداشت/ محمدجواد مهدی‌زاده
اعلام رسمی آمریکا برای ترور 2 نفر از فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی لبنان نشان از درماندگی ارتش و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در برابر ایمان و تدبیر فرماندهی حزب‌الله لبنان دارد.
کد خبر: ۲۶۱۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳ - 12October 2017
گروه بین‌الملل دفاع پرس- محمدجواد مهدی‌زاده؛ پیروزی‌های گسترده رزمندگان حزب‌الله لبنان در برابر تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه، علاوه بر افزایش آمادگی مقاومت اسلامی نسبت به هر نوع جنگ احتمالی با رژیم صهیونیستی، باعث شده است که دولت «دونالد ترامپ» در یک اقدام کاملا منفعلانه و ناشی از ضعف و استیصال، نام‌های «طلال حمیه» و «سید فؤاد شُکر» 2 تن از فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی لبنان و مشاوران نظامی سید حسن نصرالله را به صورت رسمی در لیست ترور موسوم به «پاداش برای عدالت» منتشر کند.
 
«طلال حمیه» یکی از نزدیک‌ترین دوستان و همرزمان شهیدان عماد مغنیه و سید مصطفی بدرالدین است که هم‌اکنون جایگاهی که متعلق به این دو شهید بزرگ بود، یعنی هدایت سازمان عملیات و امنیت خارجی حزب‌الله لبنان، را در اختیار دارد. طلال حمیه در سال 1958 میلادی در شهرک «طاریّا» در میانه جاده «بیروت- بعلبک» در استان بقاع در شمال شرقی لبنان به دنیا آمد.
 
حمله ارتش اسرائیل و نیروهای ناتو را می‌توان نقطه عطفی در زندگی این فرمانده تراز اول مقاومت اسلامی لبنان دانست. او به همراه جوانانی همچون «عماد مغنیه»، «سید مصطفی بدرالدین»، «سمیر مطوط»، «رضا حریری»، «رضا یاسین» و بسیاری دیگر، در نخستین روزها و ماه‌های مقاومت علیه ارتش رژیم صهیونیستی در نواحی اشغالی در حومه بیروت و منطقه جنوب به مقابله با نظامیان اشغالگر صهیونیست پرداخت.
 
برخی تحلیلگران عقیده دارند که تأثیر حاج عماد مغنیه در راه‌اندازی جنبش‌های مقاومت علیه اشغالگری آمریکا و استکبار در نقاط مختلف جهان، بویژه غرب آسیا، به مراتب از طلال حمیه بیشتر است.
 
با این حال موفقیت‌های حزب‌الله در عملیات‌های بزرگ برون‌مرزی در عراق و سوریه طی سال‌های اخیر، که با هدایت فرماندهانی مانند سید مصطفی بدرالدین، طلال حمیه، فواد شکر و علی عاشق بدست آمد، نشان می‌دهد که آمریکا به خوبی این فرمانده ارشد مقاومت اسلامی لبنان و مشاور ارشد نظامی سیدحسن نصرالله را شناخته است و بی دلیل نیست که بیش از 20 سال است به دنبال یافتن اثری از این فرمانده سلحشور اهل حومه بعلبک می‌گردد.  
 
تلاش آمریکا برای ترور فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی لبنان/ استیصال ایالات متحده در برابر فرماندهان حزب‌الله 
آمریکا نه‌تنها مدعی است که طلال حمیه یکی از افراد مرتبط با عملیات انهدام مقر تفنگ‌داران نیروی دریایی آمریکا (مارینز) در سال 1983 در پایتخت لبنان است، بلکه او را یکی از مغزهای متفکر حمله به مرکز یهودیان صهیونیست در آرژانتین (آمیا) در سال 1994 نیز قلمداد می‌کند.
 
دستگاه اطلاعات ارتش و رژیم صهیونیستی نیز طلال حمیه را یکی از مغزهای متفکر تأسیس مقاومت اسلامی در عراق (حشد شعبی کنونی) در زمان اشغال این کشور توسط آمریکا به حساب می‌آورد. موساد حتی بیش از سیا در مورد توان طلال حمیه گمانه‌زنی می‌کند. به عقیده مقامات اطلاعاتی اسرائیل، طلال حمیه مسئول هدایت تمام هسته‌های ارتباطی با حزب‌الله در اروپای غربی، آمریکای جنوبی و سراسر آفریقاست.
 
سید فؤاد شکر نیز یکی از فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی است که اوایل دهه 60 میلادی در منطقه «نبی‌ شیث» زادگاه شهید «سید عباس موسوی» دبیرکل سابق حزب‌الله لبنان در شمال شرقی این کشور به دنیا آمد. سید فؤاد شکر از نسل اول فرماندهان مقاومت اسلامی لبنان است که از ابتدای تأسیس جنبش حزب‌الله، وارد آن شد و در نبردهای بزرگ تاریخ مقاومت اسلامی تا امروز شرکت کرد.
 
آمریکا سید فؤاد شکر را یکی از طراحان اصلی عملیات مارینز عنوان می‌کند که هم‌اکنون در جایگاه عضو شورای جهادی حزب‌الله و دستیار نظامی سید حسن نصرالله مشغول خدمت به مقاومت اسلامی است.
 
استیصال آمریکا در مقابله با طرح‌ها و اقدامات موفقیت‌آمیز نیروهای مقاومت اسلامی علیه ائتلاف عبری- غربی- عربی و مزدوران تکفیری آن به جایی کشیده شده است که برای جلوگیری از تداوم پیروزی‌های مقاومت اسلامی، نام این دو فرمانده ارشد مقاومت اسلامی را مجددا به عنوان عوامل خطرناک برای امنیت آمریکا و جهان عنوان کرده و خواهان دستیابی به هر نوع اطلاعات مؤثر در اجرای عملیات ترور این دو نفر، در ازای جایزه‌ای بالغ بر 12 میلیون دلار شده است.
 
نکته قابل توجه، ترجمه پوستر طراحی شده برای کمک به شناسایی و ترور حمیه و شکر است. متن اطلاعات درج شده در این پوستر به 5 زبان عربی، انگلیسی، فارسی، فرانسه و حتی عبری نیز ترجمه شده است. این موضوع به خوبی نشان‌ می‌دهد که آمریکا در مورد شناسایی این دو نفر تا حدی به مشکل برخورده است که در این مورد، حتی روی کمک عناصر خودفروخته فارسی‌زبان و عرب‌زبان نیز حساب می‌کند. درج این عبارات به زبان عبری نیز نشان‌دهنده میزان اهمیت دستیابی به اطلاعاتی از این دو نفر از سوی یهودیان متحد اسرائیل در سراسر جهان است.
 
تلاش آمریکا برای ترور فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی لبنان/ استیصال ایالات متحده در برابر فرماندهان حزب‌الله 
چیزی که می‌توان به خوبی آن را مورد تأیید قرار داد، فراموشی آمریکایی‌ها و دوستان صهیونیست‌شان است. آن‌ها از یاد برده‌اند که ترور «سید عباس موسوی»، «عماد مغنیه»، «شیخ راغب حرب»، «سید مصطفی بدرالدین»، «حسان اللقیس»، «سمیر قنطار»، «رضا یاسین»، «سعید حرب»، «علی ذیب»، «غالب عوالی»، «مصطفی امهز» و دیگر فرماندهان حزب‌الله نه‌تنها باعث کندتر شدن حرکت قطار مقاومت در مسیر مبارزه خود با اشغالگری اسرائیل و استبداد آمریکا نشده است، بلکه بر توان مقاومت اسلامی و پایداری آن در برابر تهدیدات دشمنان اسلام و لبنان افزوده است.
 
انتهای پیام/ 421
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار