به روز شده در: ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۰
شهید عباسی‌مقانکی در وصیت‌نامه خود آورده است: وصیت مرا در مسجد بخوانید و بگویید اصل وصیت اینجانب ترک گناه و اجرای احکام الهی است.
کد خبر: ۲۶۲۱۸۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲ - 06November 2017
وصیت‌نامه شهید مرتضی عباسی مقانکی/ اصل وصیتم ترک گناه و اجرای احکام الهی است
به گزارش خبرنگار ساجد، شهید «مرتضی عباسی مقانکی» 16 شهریور 1344 در تهران چشم به جهان گشود. وی همواره در تظاهرات و راه‌پیمایی‌ها علیه رژیم پهلوی شرکت می‌کرد. مرتضی با آغاز جنگ تحمیلی عازم جبهه حق علیه باطل شد و سرانجام 22 بهمن 1364 طی عملیات والفجر 8 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

متن وصیت‌نامه‌ای را که از این شهید والامقام به یادگار مانده است، در ادامه می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ای اهل ایمان آیا می‌خواهید شما را به تجارتی سودمند بشارت دهیم تا از عذاب دردناک آخرت نجات یابید، راهش ایمان به خدا و رسول و جهاد کردن در راه او است. قرآن کریم

با سلام به امام عصر (عج) امامی که تنها و خیرخواه ماست و از خویشتن هیچ مضایقه‌ای برای هدایت ما ندارد و با سلام به رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی این انسان کامل الهی و این ناخدای کشتی هدایت به سوی اهل بیت و خداوند و با سلام به پدر و مادرم و دوستان و آشنایان.
 
چند کلمه‌ای فقط طبق آیات وصیت می‌نویسم:

آیا هیچ در رابطه با هدف خلقت فکر کرده‌اید؟ که چرا خداوند انسان را و تمام مخلوقات را خلق کرده است و چرا تمام عالم در خدمت انسان هستند؟ آیا عبث و بیهوده است «و ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون» خیر برای عبادت به معنای سیاسی، اجتماعی، عبادی، اقتصادی انسان خلق نشده است، انسان از سوی خدا آمده و به سوی خدا باید برگردد آیا فکر رفتن کرده‌اید چه چیز با خود می‌خواهیم ببریم؟ جواب نعمت‌های خداوند را چگونه خواهیم داد؟ جواب زحمات پیامبر اکرم (ص) و خاندان مطهرش را که در راه هدایت انسان‌ها به شهادت رسیده‌اند را چگونه خواهیم داد آیا دلیل غیبت امام عصر (عج) را می‌دانید؟ آری تمام دردها و مصیبت‌هایی که بر ائمه معصومین (ع) و بر اولیا الهی جاهل را به پشت خود انداخته و با اقتدای بر شیطان به مبارزه علیه راه هدایت قیام کرده‌اند.
 
چرا گناه می‌کنیم و چرا شکر نعمات خداوند را به جا نمی‌آوریم آیا هیچ فکر کرده‌اید که یک انسانی فانی و عاجز برتر است یا پروردگار بزرگ عالم که اگر یک لحظه فیض وجود به عالم نبخشد عالم فنا خواهد شد؟
 
انسان چرا مخالفت می‌کند و به چه دلیل با خدا مخالفت می‌کند خداوند هر چه به انسان امر کرده و هر چه برای انسان تحریم کرده همه برای غیر محض و هدایت محض انسان و بهترین خیرخواه انسان است (یا ایها الانسان ما غرک بر بک الکریم) اگر کمی به آیات قرآن توجه شود تمام مسائل روشن می‌گردد و دنباله همین صحبت آیا فکر کرده‌اید که چرا حضرت امیر (ع) را بر مردم جاهل لعنت خدا بر آنان باد 25 سال خانه نشین کردند و حق ولایت را به خلاف برگزیدند تنها دلیلش «ان النفس لا ماره بالسوء الا مارحم ربی» تنها نفس اماره است و اگر خداوند را صدا نزنید و از او نخواهید تا نجاتتان بدهد حتما اسیر و فرمانبر شیطان خواهد شد.
 
چرا حضرت اباعبدالله در قتلگاه کربلا پسران و دختران خود خواهر و یاران خود و حتی برادر خود و خویش را فدا می‌کند و تنها ندایش و هدف او اجرای احکام و آمدن حق و بیرون رفتن باطل است و می‌گوید ای کافران ای بدبخت‌ها من پسر پیغمبر (ص) هستم من پسر امیر مومنان هستم من پسر فاطمه هستم و برای هدایت شما زحمت می‌کشم و برای هدایت تاریخ انسانیت و یک انسان ما در این میدان به شما می‌رسیم و آن گونه رفتار کردن با ایشان و الی آخر تا غیبت امام عصر (عج) آیا باید تنها یک اعتقاد خالی داشت و بدان اکتفا کرد و آیا رهبر انقلاب مسیری غیر از مسیر ائمه و خدا را می‌رود؟ هرگز.
 
صدام در این زمان شمر و قاتل آقا امام حسن (ع) است و امام ما رهبر نهضت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) است گناهان ما عدم آمادگی ما برای دفاع از اسلام و جنگ و شهادت و کتک خوردن و گرسنگی کشیدن در راه احیای اسلام و دلیل غیبت آقا امام زمان (عج) است شاید این نکاتی را که گفتم همه قبول داشته باشید اما این را برای همه بخوانید وصیت مرا در 2 مسجد بخوانید و بگویید اصل وصیت اینجانب ترک گناه و اجرای احکام الهی است، دروغ نگویید حتی به شوخی تهمت نزنید، غیبت نکنید ائمه را پیش خدا شرمنده مسازید، امام زمان (عج) را نگریانیم بلکه این امام بزرگوار را شاد نماییم و با عمل دعا کنیم ایشان بیاید ان شاءالله.
 
آخرین صحبتم نظر خود من است شاید هم اشتباه باشد اما امیدوارم که خداوند کمک کند موفق شوم و عمل نمایم هدف از خلقت شهادت به معنای عالم و عامل است یعنی انسان‌هایی مانند بچه‌هایی در جبهه مانند معلولین که برای اجرای احکام و ظهور امام عصر (عج) از جان و اعضا و جوارح خویش می‌گذرند و چنین انسان‌هایی را خداوند وعده داده است که:

ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه، و مال‌های مومنین را خداوند می‌خرد به بهای بهشت و به بهای لقاء خودش و به بهای نجات از سختی‌های قیامت به بهای نشستن در جماعت ائمه (ع) در آن عالم که نهایت آرزوی یک انسان الهی است و خداوند در کنارش به کفار و گناهکاران و از جنگ و سختی‌ها فرار کن و کسانی که حیات چند روزه دنیا را برتری داده‌اند نسبت به اخرت وعده داده است که: «و الذین کفروا اولیائهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات اولئک اصحاب النار هم فیها خالدون» جایگاهشان ظلمت و نار و دوزخ سخت و عذاب ابدی است خداوند به انسان عقل داده و چراغ هدایت تکامل را قرآن و اهل بیت (ع) قرار داده است این صحبت‌هایی چند به عنوان هدف از به جبهه آمدیم بود چون تمام این‌ها در آمدن ما به جبهه خلاصه شده روزی جنگ تمام می‌شود اما رو سیاهی برای کسانی است که کمک نکردند و به جبهه نیامدند و سختی‌ها را تحمل نکردند.

هدف ما یاری امام خمینی یاری اسلام و قرآن و خروج از تاریکی‌ها به سوی نور بود ترجیح ندادند بچه‌های شما مردم چند روز بیشتر ماندن در دنیا را به رضایت پروردگار و با لباس خونین و پیکر قطعه قطعه در راه اسلام رفتن و چه سعادتی از این بالاتر، الحمدالله شما بچه‌های عزیز رزمنده الان شماها یاران صدیق اسلام هستند باشید در جبهه، جبهه‌ها را خالی نکنید قوی باشید خداوند قدرت دارد و غیر از او را نخواهید و در جبهه متخلق به اخلاق الهی شوید و از برادران ... و از نیروهای گردان عمار و بچه‌‎های واحد مخابرات گردان و مخابرات لشکر مخصوصا برادر ... و عذرخواهی می‌کنم و تقاضای حلالیت و دعا دارم.

والسلام

1364/11/6- دارخوئین

مرتضی عباسی

اگر وسیله و امکانات برایتان بود سلام مرا به رهبر انقلاب برسانید و بگویید از اول انقلاب تا به حال شما را حتی یک‌بار هم ندیدم و خیلی دوست داشتم ببینم اما نشد، لذا حال که شما را نتوانستم ببینم و از این فیض محروم گشتم به او اسم مرا بگویید تا در دعاهایش مرا دعا کند چون او را دوست داشتم و تا عالم قیامت به او عشق میورزم و در آخرت او را طلب خواهم کرد.

ان‌شاءالله»

انتهای پیام/ 111
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها