به روز شده در: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۵۱
کامران باقری لنکرانی در بازدید از غرفه دفاع پرس:
کامران باقری لنکرانی، وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در غرفه خبرگزاری دفاع مقدس در دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی با بیان اینکه کتاب «من زنده ام» یک شاهکار است، گفت: کتاب های نوشته شده در حوزه بهداری دفاع مقدس بسیار ضعیف است و حق مطلب ادا نشده است.
کد خبر: ۲۶۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۸:۱۱ - 28August 2014

«من زنده ام» یک شاهکار است/ کتاب های حوزه بهداری دفاع مقدس بسیار ضعیف است

دکتر «کامران باقری لنکرانی» وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز با حضور در محل برگزاری دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی از غرفه خبرگزاری دفاع مقدس بازدید کرد.

وی در جریان این بازدید در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی دفاع پرس در پاسخ به این سوال که آخرین کتاب دفاع مقدسی که مطالعه کرده اید چه کتابی بوده است، گفت: «من زنده ام» خاطرات خانم دکتر آباد آخرین کتابی است که در حوزه دفاع مقدس خوانده ام.

وی افزود: «من زنده ام» یکی از شاهکارهایی بود که در این سال ها خوانده ام از این نظر که خانم آباد به بیان واقعیت ها و اتفاقات دوران اسارت پرداخته است و فضایی را ترسیم کرده است که ما تجربه ی این فضا را نداریم و اگر از این فضا خوانده ایم از زبان و قلم برادران رزمنده و آزاده بوده است. روایت این کتاب تجربه جدیدی بود که نشان دهنده اوج صلابت و مظلومیت انقلاب اسلامی است.

لنکرانی در پاسخ به این سوال که چه مقدار از وقت خود را به مطالعه کتاب های دفاع مقدس اختصاص می دهید، گفت: برنامه مشخصی برای خواندن کتاب های دفاع مقدس ندارم. بسته به این که چه کتاب هایی به دستم برسد مطالعه میکنم. و از آنجایی که بیشتر وقت خود را به مطالعه ی کتاب های پزشکی و مطالب روزآمد این حوزه می پردازم کمتر وقت می کنم در روزهای کاری به مطالعه ی کتاب های غیر درسی بپردازم اما روزهای جمعه ساعاتی را به مطالعه در این حوزه، به خصوص کتاب های خاطره اختصاص می دهم.

وی خاطرنشان کرد: این ساعات مطالعه نیاز روح مان است تا از این طریق بتوانیم خودمان را بسازیم.

وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: علاوه بر کتاب من زنده ام، کتاب دا و کتاب خاطرات یکی از شهدای کرمان که هفت سال پیش خواندم نیز برای من بسیار تاثیرگذار بود.

لنکرانی بیان کرد: در سال های جنگ، به عنوان نیروی پزشکی به جبهه اعزام می شدم. آن سال ها من دانشجوی پزشکی بودم. در مقطعی از جنگ با بچه های استان کرمانشاه بودم. در عملیات مرصاد در لشکر 27 حضرت رسول خدمت کردم و در برخی مقاطع در کنار نیروهای لشکر المهدی بودم. اما از آن جایی که ما از مرکز اعزام می شدیم به لشکرهای زیادی میرفتیم.

وی در پایان وضعیت کتاب های حوزه بهداری دفاع مقدس را بسیار ضعیف دانست و گفت: حق مطلب ادا نشده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها