به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
یادداشت/ سیدمحمدجواد میرخانی
متأسفانه رسانه ملی حق 54 شهیدی که اخیراً در تهران تشییع شدند و پس از انتقال به زادگاهشان نیز مجدداً تشییع شدند، را ادا نکرد. شهدایی که در منطقه «زبیدات» تا آخرین گلوله خود مقاومت کردند و شهید شدند از لحاظ اجر و پاداش چیزی کمتر از شهدای دست بسته غواص ندارند.
کد خبر: ۲۶۵۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸ - 11November 2017

54 شهید ژاندارمری حق‌شان ادا نشدگروه حماسه و جهاد دفاع پرس ـ سید جواد میرخانی؛ مدتی است که عطر و بوی شهادت مجدداً فضای کشور را در بر گرفته است. تعداد 119 شهید دوران دفاع مقدس اخیراً تفحص و وارد کشور شده‌اند که در این میان، پیکرهای مطهر 54 نفر از این شهدای والامقام مربوط به ژاندامری سابق است که سال 1367 در منطقه «زبیدات» عراق به شهادت رسیده‌اند.

هفته گذشته بود که خبر شناسایی 25 نفر از 54 شهید ژاندارمری سابق به خانواده‌های آن‌ها اطلاع‌ داده شد و به چشم انتظاری 30 ساله آن‌ها پایان داد و این افراد با حضور در معراج‌الشهدای تهران با شهدای خود وداع کردند.

همچنین مراسم تشییع پیکرهای مطهر این شهیدان در مقر فرماندهی ناجا با حضور خانواده‌های شهدا و فرماندهان نیروی انتظامی کشور و نیز مراسم وداع و قرائت دعای کمیل در کنار پیکرهای پاک این شهیدان والامقام نیز در دانشگاه علوم انتظامی «امین» برگزار شد.

اما نکته‌ای که در مورد این 54 شهید والامقام وجود دارد، مراسم تشییعی بود که پس از اقامه نماز جمعه در تهران برگزار شد.

همان‌طور که به‌یاد داریم، استقبال پرشور همه اقشار مردم از شهدای دست بسته غواص و همچنین شوری که شهید «محسن حججی» در جامعه ایجاد کرد، نشان داد جامعه برای شهدا احترام زیادی قائل است و شهدا می‌توانند خود به تنهایی فرهنگی غنی در جامعه ایجاد کنند و سپری قوی در برابر هجمه سنگین فرهنگی دشمن باشند.

با این وجود، مدتی است که مسئله دفاع مقدس در رسانه ملی کمرنگ شده و فیلم‌هایی نظیر «اخراجی‌ها» جای فیلم‌های ارزشی‌تری مانند «هور در آتش»، «افق»، «دکل»، «مهاجر» و ... را گرفته است، تا به اندازه‌ای که هفته دفاع مقدس امسال، رسانه ملی به میزان قابل توجهی رنگ و بوی دفاع مقدس نداشت.

متأسفانه رسانه ملی حق این 54 شهیدی که اخیراً در تهران تشییع شدند و پس از انتقال به زادگاهشان نیز مجدداً تشییع شدند، را ادا نکرد. شهدایی که در منطقه «زبیدات» تا آخرین گلوله خود مقاومت کردند و شهید شدند از لحاظ اجر و پاداش چیزی کمتر از شهدای دست بسته غواص ندارند.

اگر فقط یک‌ماه به عقب برگردیم، استقبال با شکوه مردم از شهید حججی را می‌بینیم و اگر چند سال نیز به عقب برگردیم استقبال چشمگیر مردم از شهدای مظلوم غواص را می‌بینیم. درحالی که در استقبال از این 54 شهید مظلوم، اصلاً تعداد زیادی از مردم از تشییع آن‌ها ابراز بی‌اطلاعی می‌کردند.

سؤالی که پیش می‌آید این است که رسانه‌ها به چه اندازه می‌توانند در اطلاع‌رسانی صحیح و ایجاد رنگ و بوی شهادت در جامعه موثر واقع شوند؟

آیا رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی نمی‌توانستند با انجام وظیفه خود در اطلاع‌رسانی به موقع و گسترده، موجب شرکت حداکثری مردم در مراسم تشییع این شهیدان والامقام شوند؟

انتهای پیام/ 113
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار